1 INTERVIEW 15 t t 1 1 t i i nauwgezet reproduceren. 'Ik scoorde de week ervoor met de AI tegen Heerenveen, een lelijk doelpunt, zo'n bal die tegen mij aan werd geschoten en daardoor het doel in ging. Maar goed, die tellen ook. Niet lang daarna mocht ik meetrainen met het eerste en voor ik het wist zat ik erbij, bij de selectie voor die bekerwedstrijd. Vooraf was ik best wel zenuwachtig, ai rekende ik niet op speeltijd. Maar ik mocht na een half uur al invallen, omdat Aras Özbiliz geblesseerd raakte. Als je dan eenmaal in het veld staat, zijn die zenuwen al vrij snel weg. Eerst gingen er nog wel wat dingetjes fout, maar uiteindelijk scoorde ik zelfs nog. Een droom die uitkwam, een prachtige avond voor mij.' CHAMPIONS LEAGUE Inmiddels strekt zijn ervaring al heel wat verder dan een midweeks bekerpotje tegen amateurs. Nadat De Sa vorig seizoen als invaller al zijn competitiedebuut maakte tegen Heracles, kreeg het publiek deze jaargang al heel wat meer van hem te zien: behalve vijf optredens in de Eredivisie (inclusief een treffer in de 6-0-overwinning op Go Ahead Eagles) heeft de rechtsbuiten ook al twee Champions League-duels achter zijn naam, als invaller op bezoek bij Celtic en in de thuiswedstrijd tegen AC Milan. 'Voor mij persoonlijk was het een heel mooie ervaring om op dat podium te spelen. Tegen Milan stond iktegenover Kévin Constant. Dat ging op zich best aardig, maar ik was achteraf natuurlijk ook niet in een opper beste stemming. We hadden die wedstrijd ei genlijk moeten winnen.' Hoe ziet hij nu zijn eigen status binnen de selec tie van trainer Frank De Boer? Uiteraard, bekent De Sa, smaken zijn optredens in Ajax I naar meer. 'Ik moet ge woon blijven knokken en wachten op mijn kans. Ik zeg altijd maan de trainer maakt keuzes en die heb je te accepteren. Iedere speler wil elke wedstrijd spelen, dat is simpel. Je wilt meer, vooruit. Maar ik probeer het in perspectief te blijven zien en nooit te vergeten waar ik vandaan kom. Ik zat eigenlijk bij Jong Ajax en heb nu al heel wat wedstrijden met het eerste mogen meedoen.' Als er weer een beroep op hem wordt gedaan door Alfons Groenendijk, de trainer van Jong Ajax, meldt De Sa zich derhalve zonder morren en met de van hem be kende positieve instelling bij het beloftenteam, waarvoor hij afgelopen maandagavond nog twee keer scoorde tegen VW. 'Ook op dat niveau kan ik nog genoeg opsteken. Natuurlijk is het als team soms lastig, omdat er veel wisse lingen plaatsvinden. Maar zolang we zorgen dat de neuzen dezelfde kant op staan, kunnen we heel goed meedraaien in de Jupiler League.' Op basis van zijn specifieke kwaliteiten die horen bij de klassieke buitenspeler ('mijn snelheid en de een-tegen- eensituaties') hoopt De Sa zich op korte termijn op te werken tot basisspeler in het collectief van De Boer. 'Ik heb er al van mogen proeven, nu is het voor mij zaak om door te pakken en tijdens de trainingen en bij Jong Ajax te laten zien dat ik elke week van toegevoegde waarde kan zijn in het eerste. Mijn mannetje uitspelen, voorzetten geven; daarmee moet ik me profileren.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 15