Trainer Ron Jans heeft voor de wedstrijd PEC Zwolle - Ajax een prangende vraag voor Jaap Stam. Jans: Jaap kun je mij wat tips geven hoe wij met PEC Zwolle de verdedigers van Ajax kunnen kloppen?" Op die vraag wil Stam wel antwoord geven. Stam: „Ik ken de Ajax-verdedigers door en door en weet sterke en zwakke punten van hen, maar ik doe niet mee aan bedrijfs- spionage. Ron krijgt geen enkele tip van mij. Het is een Ajax bedrijfsgeheim." Jans zijn reactie hierop is: „Jaap is een integere collega. Ik had een dergelijk antwoord ver wacht. Ook zonder de hulp van Jaap gaan we er vanmiddag alles aan doen om de leerlingen van Jaap op de proef te stellen. Als we de goede vorm hebben kan dat." „In de afgelopen weken zie ik dat er meer vertrouwen en leven in de ploeg is geko men. Ook in de afgelopen transferperiode zijn we niet minder geworden. We moeten ons dus weer naar boven richten. Van middag spelen we tegen titelkandidaat Ajax. Voor de technische staf en de spelers is de wedstrijd tegen Ajax altijd bijzonder. Ook bij onze supporters leeft deze wedstrijd. Ajax heeft elk seizoen één van de beste elftallen in de Eredivisie. De Amsterdammers winnen al jarenlang meer dan zij verliezen. Wanneer we tegen Ajax punten behalen mag je ook echt van bo- nuspunten spreken. Dat geldt eigenlijk voor alle wedstrijden tegen de traditionele top drie (Ajax, Feyenoord en PSV) en dit seizoen ook Vitesse. Tegen die clubs is elk punt een meevaller. In september hebben we in Amsterdam goed gespeeld en hadden we meer verdiend. We verloren wel met 2-1. Het was de zesde ronde van de competitie en onze eerste nederlaag. Ajax speelt nu al tijden heel stabiel. Wel winnen ze uitwed strijden vaak moeizaam. Het kan voor Ajax ook eens mis gaan in een uitwedstrijd, misschien vanmiddag in Zwolle. Ajax Nr. 12 PEC Zwolle seizoen 2013/2014

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 11