DE TEGENSTANDER 37 Nicolai Boilesen in duel met Andraz Kirm tijdens de uitwedstrijd. Maaskant. Van de Looi maakte zoveel indruk, dat het Groningse bestuur hem afgelopen zomer zonder aarzeling doorschoof als vervanger voor de opgestapte Maaskant. En net als met zijn Ajax-collega Frank de Boer het geval was, kreeg Van de looi in de A-selectie te maken met spelers met wie hij in de jeugd heeft samengewerkt. Dat dit een voordeel kan zijn, heeft kampioenenmaker De Boer inmiddels lang en breed bewezen. Met klinkende overwinningen op NEC (1-4) en FC Utrecht (2-0) schoot de FC als een komeet uit de start blokken, waarna de ploeg vier maal op rij niet wist te winnen. Wel werd op I september in de Euroborg gelijk gespeeld tegen Ajax I -1Toby Alderweireld had zojuist zijn koffers gepakt naar Madrid en Kenneth Vermeer liet een schot van Género Zeefuik uit zijn handen glippen, waarna de spits de gelijkmaker kon binnenlopen. In de eerste helft had Lasse Schone de landskampioen van afstand op voorsprong geschoten. ZEGES OP AZ EN PSV Na het dipje (in zes duels werd slechts één maal gewon nen, van RKC) raakte FC Groningen bij het aanbreken van de herfst ineens weer op drift en was de ploeg ze ven duels ongeslagen. Vooral de maand oktober was de groen-witte formatie goed gezind. FC Groningen boekte thuis uitstekende overwinningen op AZ (2-1en PSV I - 0) en hield zoals gezegd stand in het loodzware uitduel met Vitesse. En net toen de Groningers niet meer wisten wat verliezen was, leed de ploeg in de eigen Euroborg de eerste thuisnederlaag van het seizoen, tegen laagvlieger ADO. De Hagenaars revancheerden zich op 8 december voor het pak slaag (0-4) dat ze een week eerder van Ajax hadden gekregen en versloegen FC Groningen met 2-1 Met een gelijkspel tegen RKC en een nederlaag tegen AZ beleefde FC Groningen in tegenstelling tot Ajax na de winterstop een matige seizoenshervatting. Tot overmaat van ramp werd de thuiswedstrijd tegen FC Twente van wege een door ijzel geteisterd speelveld afgelast. Het gaf trainer Van de Looi gelegenheid om zijn selectie voor het sluiten van de winterse transferwindow nog eens goed onder de loep te nemen. Hij besloot de aan FC Dordrecht verhuurde Yoëll van Nieff terug te halen. William Ekong werd op zijn beurt richting de Krommedijk gestuurd, ter wijl het contract met Timo Letschert werd ontbonden. YOËLL VAN NIEFF De vervroegde terugroepactie van middenvelder Yoëll van Nieff zou FC Groningen weieens geen windeieren kunnen gaan leggen. De twintigjarige linkspoot was een sensatie in de Eerste Divisie en leidde FC Dordrecht halverwege het seizoen met prima staaltjes voetbal naar de koppositie van de ranglijst. Vijf dagen geleden moest de verloren zoon in de uitwedstrijd tegen AZ nog even wachten op zijn eerste basisplaats, maar direct na rust werd hij doorVan de Looi op tien geposteerd. Het kwam het belabberde Groningse spel van voor rust zichtbaar ten goede. Het is dus zeer aannemelijk dat Van de Looi vanavond de fysiek sterke middenvelder tegen Ajax zal laten begin nen. In dat geval zal Liverpool-huurling Adorjan het veld moeten ruimen, Verder zal het elftal van FC Groningen niet al te veel verrassingen kennen. Voor de op de Toe komst opgeleide doelman Bizot staan de verdedigers (v.r.n.l.) Magnasco, Botteghin, Kappelhof en Wijnaldum. Het middenveld wordt gecompleteerd door Hiariej en aanvoerder Kieftenbeld, terwijl in de voorste linie de usual suspects Chery, De Leeuw en Kostic zullen ope reren. Mocht FC Groningen op zoek moeten gaan naar doelpunten (de laatste Groningse treffer in Amsterdam dateert van 2 september 2007 en was afkomstig van de voet van Marcus Berg), dan heeft Van de Looi nog de beschikking over het piepjonge supertalent Zivkovic en stormram Zeefuik.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 37