OP ZOEK NAAR HET OKTOBERGEVOEL Solide middenmoter FC Groningen De thuiswedstrijd tegen FC Groningen is niet altijd een makkie geweest voor Ajax. Vanavond gaan de Gro ningers op zoek naar hun eerste overwinning van 2014. Dat is geen eenvoudige opgave, want de FC kende in januari een matige seizoenshervatting. Tekst Steven Kooijman FC Groningen eindige het afgelopen seizoen wel iswaar op de zevende plek, maar het gat met nummer vijf FC Utrecht bedroeg niet minder dan twintig punten. En dat terwijl de Trots van het Noorden een structurele plaats in de top vijf nastreeft. Ook lukte het de club niet om de begroting van 17 miljoen naar 25 miljoen euro op te krikken, een vereiste om bovenin het topvoetbal mee te kunnen draaien. Maar toch speelde FC Groningen op 27 oktober 2013 in Arnhem om de koppositie van de Eredivisie. Aan de loodzware opgave, winnen van het dit seizoen zo ster ke Vitesse, werd echter net niet voldaan. Wél hadden de gasten in het laatste kwartier een kansloos ogende 2-0-achterstand op bewonderenswaardige wijze gladge streken, dankzij treffers van Richairo Zivkovic en Tjaronn Chery. Waardoor FC Twente zich na elf speelrondes Eerder dit seizoen speelde Ajax in Groningen met 1-1 gelijk. Na een vroege voorsprong door Lasse Schone tikte een kwartier voor tijd Groningen-invaller Género Zeefuik de 1-1 binnen. lijstaanvoerder mocht noemen, met een punt voor sprong op FC Groningen en Vitesse. Toegegeven, het linkerrijtje van de Eredivisie had voor de winterstop veel weg van de Lach-of-ik-schiet-show, maar het zou muggenziften zijn om de prestaties van FC Groningen daarmee te bagatelliseren. Te meer daar de ploeg afgelopen zomer in Leandro Bacuna (Aston Villa), Virgil van Dijk (Celtic) en Tim Span/ (Greuther Fürth) drie spelbepalende spelers zag vertrekken. Ook kwam er afgelopen zomer een nieuwe hoofdtrainer voor de groep te staan: Erwin van de Looi. VAN DE LOOI De oud-speler van onder andere Vitesse, NAC en Stutt- garter Kickers bleek zijn huiswerk uitstekend te hebben gedaan. Niet slecht voor een eerstejaarshoofdtrainer. Geheel onervaren is Van de Looi ove rigens niet. De 41 -jarige Huissenaar, die bij Oranje (in een wedstrijd tegen Portugal) ooit één maal als reserve op de bank zat, zit al tien jaar in het trai nersvak Nadat hij wegens een waslijst aan blessures op dertigjarige leeftijd zijn kicksen noodgedwongen aan de wilgen had gehangen, belandde hij als assistent-trainer van de CI in de jeugdopleiding van FC Groningen, Van de Looi haalde zijn trainersdi ploma's en groeide via de AI en de Beloften door naar het assistentschap bij het eerste elftal. Daar trof hij eerst Pieter Huistra en vervolgens Robert

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 36