AJAX VERZUIMT VERDER I 26 TERUGBLIK Weer lukte het Ajax niet een competitiezege te behalen bij FC Utrecht. De ploeg liet door de 1-1 een uitge lezen kans liggen om afstand te nemen van naaste belager en titelconcurrent Vitesse. De rentree van Siem de Jong was daarentegen een lichtpunt in de Domstad. aanvoerdersband omdat Siem de Jong startte als bankzitter. De eerste aanvoer der maakte in de Domstad zijn rentree in de wedstrijdselectie, hersteld van een bo venbeenblessure. De Jong was na een uur spelen de vervanger van spits Bojan Krkic. Ajax opende ietwat onrustig in de roe rige, maar immer sfeerrijke Galgenwaard. De regerend landskampioen nam na 25 minuten wel een voorsprong. Daley Blind toonde zijn timmermansoog en schoot van grote afstand met links loepzuiver raak: 0-1De Amsterdammers lieten in het ver volg via linksbuiten Viktor Fischer (schot, redding Ruiter) en linksback Nicolai Boile- sen (schot op de vuisten van Ruiter) grote kansen onbenut. Het kwam de gasten duur te staan, toen Steve De Ridder FC Utrecht nog voor rust aan de I -1 hielp. De spits kon zich losmaken van Joël Veltman, waarna hij Cillessen omspeelde en de gelijkmaker bin nen schoof. Het was een domper voor de ploeg die zich iets leekte herstellen van de matige openingsfase. De missie waarmee de Ajacieden naar Utrecht reisden was helder. Een week na de zege op Go Ahead (0-1en twee dagen na het I -1 -ge lijkspel tussen Feyenoord en Vitesse moest de kopposi tie in de Eredivisie worden verstevigd. Zoals eigenlijk elk seizoen het geval, was ook in 2013-2014 weer sprake van een traditioneel beladen duel in de Galgenwaard. Utrecht- coach Jan Wouters zag zijn man schappen furieus starten. Bij de eerste kans van de wedstrijd van Mark van der Maarel verrichtte Jasper Cillessen knap reddend werk toen hij de bal overtikte. Twee minuten later schoot Jens Toornstra zijn inzet voorlangs. De eerste échte Ajax-kans diende zich pas negen minuten later aan. Op aangeven van Lasse Schone zag captain Niklas Moisander zijn kopbal gekeerd worden door Robbin Ruiter. De Fin droeg de

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 26