SCHÓNE LOODST AJAX Vc 24 TERUGBLIK Ajax won met minimaal verschil van Go Ahead Eagles, maar deed wel maximaal goede zaken in de compe titie. De 0-1-overwinning bracht de Amsterdammers solo aan de leiding van de Eredivisie. Ajax speelde bij vlagen slordig in de sfeerrijke Adelaarshorst, al was de regerend landskampi oen, met rechtsbuiten Lesly de Sa als de verras sing in de beginopstelling en Bojan op links, wel beter. De gepasseerde Viktor Fischer (hij was afgelopen week twee dagen ziek) en Lasse Schone zagen Ajax vooral het balbezit koesteren. Het leverde al in de derde mi nuut een kolossale schietkans op voor spits Kolbeinn Sigthórsson, De IJslander mikte van dichtbij recht in de handen van Eloy Room. Na pogingen van De Sa (naast en overgetikt door Room) toonde Go Ahead bij vlagen ook zijn tanden. Jeffrey Rijsdijk profiteerde bijna van een slippertje van Joël Veltman. De middenvelder mikte de bal over het doel van Jasper Cillessen. Iets verderop in het niet erg beste, maar wel vermakelijke duel schoof Sjoerd Overgoor zijn inzet maar net naast. Dat de laat ste echt volwaardige kans voor rust voor de Deventaren was, was veelzeggend. 'We waren slordig, of misschien was Go Ahead in die fase wel gewoon beter,1 blikte Frank de Boer realistisch terug op het laatste half uur voor de rust. 'Maar we heb ben zeker het eerste kwartier wel kansen gecreëerd.' SUPERSUB Ajax moest de zaken in de tweede helft anders aanpak ken: geconcentreerder, minder slordig en vooral effectie ver. Het was ook na rust wachten op een helder efficiënt Amsterdams moment, of gewoonweg een zorgvuldig uitgespeelde en afgeronde aanval. Fischer zag een minuut na zijn entree (voor De Sa) zijn kopbal gekeerd worden door Room. Ook Schone was de aanvallende linie toen al komen versterken. De Deense rechtsbuiten verving de laatste 25 minuten de vooral ongelukkig spelende Sigthórsson. Bojan vervolgde zijn wedstrijd als kersverse spits. In de slotminuten werd Christian Poulsen ingebracht als vertrouwd slot op de deur. Het langverwachte glansmoment van doeltreffendheid kwam er voor Ajax alsnog. Supersub Schone hielp zijn ploeg een kwartier voor tijd aan de 0-1. De multifunc tionele Deen mikte zijn vrije trap eerst in de roodgele muur, waarna hij in de rebound alsnog raak schoot. De treffer leek de Ajacieden wel iets te verlossen van een onzichtbare last die zij meetorsten. Drie minuten na de openingsgoal mikte middenveldcontroleur Daley Blind zijn schot naast. Bojan raakte iets later met zijn uithaal de lat. Het was pompen of verzuipen voor de Deventenaren. Het werd sportief gezien het laatste. Ajax kon zich na de moeizame middag in de Adelaarshorst laten kronen tot de winnaar van het weekeinde. 'Gelukkig maakte Lasse de 0-1, dat was ook dik verdiend,' besloot De Boer na het tiende optreden waarin Ajax dit seizoen de nul hield. 'We hebben het onszelf onnodig moeilijk gemaakt. En natuurlijk kan het beter, maar dit team

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 24