INTERVIEW 15 TOPJAAR 'Ik denk dat ik wel trots kan zijn,1 zegt hij als zijn prestaties in Almelo ter sprake komen. 'Ik werd eigenlijk gehaald met het idee dat ik me het eerste seizoen rustig zou mogen bewijzen, zonder direct in de basis te staan. Maar het werd een topjaar. Na de derde wedstrijd kreeg ik een kans en die heb ik gegrepen. Ik ben niet meer uit het team verdwenen.' Voor zijn gevoel presteerde Duarte in zijn tweede seizoen bij Heracles net wat minder, maar de middenvelder kijkt er niettemin met voldoening op terug, niet in de laatste plaats vanwege de prettige samenwerking met Peter Bosz en de attractieve manier van spelen die de huidige trainer van Vitesse propageerde. Na twee jaar Almelo was het tijd voor een nieuw hoofd stuk De belangstelling van Ajax was al tijden bekend, maar pas op de slotdag van de zomerse transfermarkt werd de overgang van Duarte ook echt beklonken, twee dagen nadat de deal tussen Ajax en Tottenham Hotspur over Christian Eriksen officieel was gesloten. In zijn laatste wed strijd als Heraclied, op 31 augustus tegen ADO Den Haag, kreeg Duarte vlak voortijd een publiekswissel van trainer Jan de Jonge. 'Ik ben daar een betere speler geworden. Daar ben ik de mensen bij Heracles heel dankbaar voor.' Nu zijn we vijf maanden verder en heeft Duarte dit sei zoen vreemd genoeg nog altijd meer gescoord voor zijn vorige club dan voor Ajax (2 om I). De verklaring is simpel: door blessures speelde Duarte tot nu toe pas vier competitiewedstrijden voor de landskampioen, Begin ok tober liep hij door een smerige overtreding van Milanees Sulley Muntari flinke schade aan zijn enkel op, waarna het zes weken duurde voor hij weer fit was. Twee weken later speelde een hamstring op tijdens de training, wat hem de maand december kostte. TEAMSPELER Nu hij het fysieke malheur achter zich heeft gelaten, ziet Duarte zich geconfronteerd met het feit dat Ajax sinds de thuiswedstrijd tegen Celtic met een middenveld speelt dat vrijwel louter loftuitingen oogst. Daley Blind, Davy Klaassen en Thulani Serero blijken elkaar uitstekend aan te vullen en brachten de sjeu en het gogme terug die enige tijd ontbraken in het spel van de Amsterdammers. Logisch dus dat Frank de Boer vasthoudt aan dat drietal. 'Ik ben in de eerste plaats een teamspeler. Als het elftal goed draait, ben ik daar blij mee. Natuurlijk wil ik het liefst spelen, maar ik gun dat ook aan de jongens die het nu zo goed doen. Ik zit niet zo in elkaar dat ik hoop op een blessure bij een van hen, zodat ik weer in het team kom. Ik wil dat echt zelf afdwingen, op het trainingsveld. Je moet ook niet vergeten dat we nog aardig wat wedstrijden

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 15