BilQQS- Het geeft me een goed gevoel dat ik met treffers en assists belangrijk kan zijn voor het elftal. Het scoren gaat me dit seizoen wat makkelijker af, al zitten er ook wat vrije trappen tussen." De samenwerking met Steve De Ridder loopt uitstekend voor de middenvelder. "Dat gaat heel lekker, we hebben een goede klik. Als Steve de bal krijgt, dan weet je dat hij hem minimaal een aantal seconden vasthoudt. Op die manier krijg ik tijd om voor de goal te komen of hem te helpen. Dat is altijd lekker. De goals tegen Feyenoord heb ik ook aan hem te danken." Vrije trappen Het kwam al even ter sprake, maar zijn vrije trap is een gevaarlijk wapen. "In mijn tijd bij ADO Den Haag trainde ik er veel op, hier wat minder. Ik heb dit jaar wat last van kleine pijntjes en wil dan niet extra gaan schieten om het erger te maken. Normaal ben ik wel iemand die extra ballen pakt na detraining. Bij Alphense Boys nam ik ze al en scoorde ik er veel. Bij ADO kreeg ik die kans niet, maar hier kan ik laten zien dat ik ook de vrije trap beheers. Mijn mooiste? Die van vorig seizoen tegen Heerenveen. Die raakte ik heel lekker." Oranje Afgelopen zomer mocht Toornsta even aan het Nederlands elftal proeven. Tijdens een oefentrip met Oranje kwam de middenvelder tot twee wedstrijden. Hij is momenteel echter niet bezig met het keurcorps van bondscoach Louis van Gaal. "Na die wedstrijden hoop je dat je opnieuw wordt opgeroepen, maar ik wist dat er destijds veel middenvelders niet waren. Nu heb ik dat wel losgelaten, want er zijn acht tot tien hele goede middenvelders en het is moeilijk om je daar tussen te voetballen. De ervaring was een droom. Ik heb vooral geprobeerd te genieten." 'Ervaring bij Oranje was een droom' 9

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 9