Xandro Schenk gaat voor goed resul taat tegen voormalige ploeggenoten Xandro Schenk Interview Xandro Schenk Xandro Schenk geldt als een exponent van de stroom aan talenten die via de jeugdopleiding van Ajax het betaalde voetbal wist te halen. Vanmiddag neemt de verdediger het met Go Ahead Eagles op tegen de club waar hij ruim tien jaar lang de fijne kneepjes van het voetbalvak leerde. "Ajax heeft me als voetballer gebracht waar ik nu sta", geeft de twintigjarige linkspoot aan. "In Nederland is er geen club met een betere jeugdopleiding dan Ajax en ik heb dan ook veel geleerd in Amsterdam." Vanmiddag loopt Schenk de kans om in het veld oude ploegmakkers uit zijn hoofdstedelij ke periode tegen het lijf te lopen. "Ik heb lang in een team gezeten met Davy Klaassen en Stefano Denswil. Ook heb ik nog samengespeeld met Viktor Fischer, Joël Veltman en Lesley de Sa. Het is leuk om hen nu mogelijk als tegenstander te treffen, maar verder speelt er voor mij weinig sentiment rond het duel met Ajax. Met Co Ahead Eagles wil ik altijd voor een goed resultaat gaan, of dit i nu tegen Ajax is of tegen een andere ■PEVENTEg. komen. Verder kan de steun van het publiek ons zeker helpen om goed voor de dag te komen tegen Ajax." club uit de eredivisie." Om een goed resultaat te behalen zal Co Ahead Eagles vandaag wel beter voor de dag moeten komen dan in Amsterdam, waar Schenk en zijn teamgenoten eerder dit seizoen met 6-0 onderuit gingen. "In de rust stond het toen nog 0-0, maar na tien minuten in de tweede helft stonden we al met 4-0 achter", blikt Schenk terug op die bewuste avond in de Arena. "Op bezoek bij Ajax kun je tegen een nederlaag oplopen. De manier waarop wij goals weggaven was echter kin derlijk eenvoudig." Ook vanmiddag geldt de Amsterdamse koploper als favoriet voor de zege, maar Schenk weigert zich op voorhand al gewonnen te geven met Co Ahead Eagles. "Wie weet hoe de wedstrijd verloopt als het ons lukt om het achterin lang dicht te houden of snel op voorsprong te Geboren: 28 april, 1993 in Almere Vorige clubs: Almere City FC, Ajax Amsterdam Contract: tot zomer 2015 Go Ahead Eagles - Ajax Zondag 26 januari 2014 14.30 uur 21

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 21