eauctie Match Legend Toine Rorije -PeventeS. Ook in de finale van de nacompetitie tegen ADO Den Haag, speelde ik mee. Thuis, toen we met 3-0 wonnen, speelde ik heel aardig. Marco Gentile, die schopper, stond tegenover me, maar ik passeerde 'm steeds. Het uitduel was natuurlijk erg beladen, met veel hectiek en rellen. Toen de promotie een feit was, was iedereen dat vergeten en kon het enorme feest beginnen." Wat zijn de hoogtepunten van je carrière? "Dat zijn er meerdere. Ik weet nog dat ik tijdens mijn jaren bij Go Ahead Eagles een keer een hattrick scoorde tegen Willem II. We wonnen met 3-0 en ik kreeg van trainer Henk ten Cate vlak voortijd een publiekswissel. Als dat Deventer publiekje dan zo toezingt, voelt dat geweldig. Andere hoogtepunten waren mijn wedstrijden in Jong Oranje, en mijn trainingsweek bij het grote Nederlands Elftal. Het was inde zomer van 1996, vlak voor het EK in Engeland, maar Ajax moest nog aantreden in de finale van de Champions League tegen Juventus. Daarom miste bondscoach Guus Hiddink zeven of acht spelers. Hierop haalde hij de grootste talenten uit de Eredivisie bij zijn selectie. Stond ik als 22-jarige ineens tussen al die grote namen: Bergkamp, Cocu, Seedorf, noem maar op." Ondanks datje als een groot talent te boek stond, zat een interland er nooit in. Hoe kwam dat? "De stap van Jong Oranje naar het grote Volg je Go Ahead Eagles nog met speciale interesse? "Ja, natuurlijk! Ik hoop altijd dat het goed gaat met de club. Ik moet zeggen dat ik niet meer heel vaak in het stadion kom, maar als ik er kom, vind ik het geweldig die oude bekenden weer te zien. Marco Heering, Paul Bosvelt, Edwin Overmars, teammanager Adrie Steenbergen... Vanmiddag Nederlands elftal is heel groot. Dat merkte ik ook wel in die trainingsweek. Daarnaast heeft het te maken met meerdere factoren, waaronder pech. Na het seizoen 1995/1996 liep mijn contract bij Go Ahead Eagles af. Hans Westerhof, destijds trainer van FC Groningen, benaderde mij tijdens het seizoen al of ik naar het noorden wilde komen. Hij had grote plannen met me. In de winterstop tekende ik een contract bij FC Groningen, waar ik vanaf de zomer zou gaan spelen. Gedurende de tweede seizoenshelft werd Westerhof echter ontslagen. Dat betekende een valse start voor mij, al voordat ik er goed en wel was. Bovendien was ik een type speler dat mooie en minder mooie momenten beleefde. Als ik een goede dag had, stond het publiek op de banken. Ging het wat minder, dan floten ze me uit." hoop ik uiteraard op een zege van GA Eagles, al zal het lastig worden. Maar dat is geen schande tegen een club als Ajax. Maar toch, als dat fanatieke publiek erachter gaat staan, kan er van alles gebeuren. Daar weet ik alles van." Go Ahead Eagles - Ajax Zondag 26 januari 2014 14.30 uur 13

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 13