DE TEGENSTANDER 33 Kuip maakte het 24-jarige jeugdproduct wederom twee treffers, een prestatie die ook door Luis Suarez werd neergezet. Jon DaHI Tomasson deed tussentijds nog wel wat terug: I -4. De finale in de Kuip werd ver der gekenmerkt door het afscheid van leidsman Luin- ge, die zichzelf in de 89ste minuut liet vervangen door Kevin Blom. Lex Immers aan de bal in het oefenduel dat Feyenoord tijdens de winterstop speelde tegen FC Basel. De Zwitsers wonnen met 1-0. 2008, toen Denny Landzaat en Jonathan de Guzman Feyenoord tegen RodaJC (2-0) aan zijn laatste nationale prijs hielpen. Ajax is recordhouder wat betreft het aantal KNVB Bekers. Maar liefst achttien keer maakten de hoofdstedelingen een huldiging mee na het winnen van 'de dennenappel' In 2009-2010 gebeurde dat voor het laatst. Eindstrijdte genstander van dat seizoen: Feyenoord. De finale zou oorspronkelijk worden gespeeld op zondag 25 april in de Kuip. Als arbiter was Roelof Luinge aangesteld. Op donderdag 15 april onthulde de KNVB echter dat de finale over twee wedstrijden gespeeld zou worden. Dit in verband met dreigende supportersrellen. De eerste finale werd in Amsterdam gespeeld op de oorspronkelijke da tum. De return in Rotterdam volgde op donderdag 6 mei. Siem de Jong gooide de heenwedstrijd al snel op slot. Met twee doelpunten in een tijdsbestek van één minuut stond de eindstand al na zeven minuten op het scorebord. In de SUPPORTERS Bij de Klassieker van vandaag zullen wederom geen Feye- noord-supporters aanwezig zijn. Dit is de uitkomst van een overleg tussen onder anderen de Amsterdamse burgemeester Eberhard van der Laan, de gemeente Rotterdam en vertegen woordigers van beide sup portersverenigingen. De partijen bereikten geen akkoord over het toelaten van uitsupporters tijdens het bekeronderonsje en de Eredivisie-Klassieker van zondag 2 maart in Rotterdam-Zuid. In 2009 besloten de burge meesters van Amsterdam en Rotterdam om vijfjaar geen supporters meertoete laten bij uitduels. Aanleiding waren aanhoudende ongeregeldheden tussen de aanhangers en stijgende politiekosten. Zodra de termijn is verstreken, wordt geambieerd om een dergelijk supportersverbod niet meer voor te laten komen. Eén ding is zeker Ajax zal een allerminst gemakkelijke avond tegemoetgaan. Opperste concentratie zal dan ook het sleutelwoord vormen. Voor Feyenoord is het treffen in Amsterdam de ideale mogelijkheid om het Nederlandse publiek te tonen dat de club niet mag worden onderschat in de tweede seizoenshelft. Daarentegen zal Ajax trachten om zijn favorietenrol als winterkampioen extra cachet te geven en tegelijkertijd kans te blijven houden op het winnen van de Nederlandse dubbel.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 33