INTERVIEW 15 drie maanden echt vast bij. Dat is eigenlijk nog maar heel kort. Ik moet gewoon de lijn van voor de winterstop zien door te trekken. Dan volgen die beslissende doelpunten en assists uiteindelijk vanzelf.' EERSTE KLASSIEKER IN ARENA De bekerwedstrijd tegen Feyenoord wordt zijn eerste Klassieker als speler in de ArenA. Als ballenjongen en toeschouwer maakte hij begin deze eeuw vele Klassiekers in Amsterdam mee, 'In de tijd van Huntelaar en Sneijder was ik vaak ballenjongen. Ik zat dan altijd aan de Noord zijde van het stadion achter het doel. Zo kon ik Ajax - Feyenoord een aantal keren van heel dichtbij meemaken.' Een kleine twee jaar geleden maakte hij zijn eerste Klas sieker in de Kuip mee. Een half uur voor tijd loste hij Eyong Enoh af. 'Dat was een speciaal moment. Het was mijn eerste Klassieker in de Eredivisie. De uitslag (4-2-ne- derlaag, red.) moeten we maar snel vergeten, maar het was een bijzondere ervaring. Toch verheug ik me nog meer op de wedstrijd van vanavond. Een thuiswedstrijd tegen Feyenoord blijft toch het allermooiste.' Als jeugdspeler heeft hij talloze keren tegen Feyenoord gespeeld. Sinds hij in 2004 in de opleiding kwam, stonden er jaarlijks sowieso altijd twee competitiewedstrijden op het programma. Daarnaast trof fen de jeugdteams van Ajax en Feyenoord elkaar ook geregeld op toernooien, in de beker of in de strijd om de Supercup. 'Ik denk dat ik ieder jaar wel een stuk of drie keer tegen Feyenoord heb gespeeld. Reken maar uit. De mooiste herinneringen bewaar ik aan een wedstrijd als C-junior. We speelden om het kampioenschap van Nederland en stonden bij rust al met 4-0 voor. De wedstrijd ein digde vervolgens in een 6-2-over- winning. Ook met Ajax B2 heb ik een keer een heel bijzondere Klassieker gespeeld. Als bekerwin naar speelden we dat jaar om de Supercup tegen landskampioen Feyenoord BI. We wonnen die bij topsport. Stefano heeft laten zien dat hij het aankan. Een van zijn sterke punten is dat hij heel stabiel is. Er kan altijd iets gebeuren waardoor het verandert. Dan doen zich weer nieuwe kansen voor Op dat moment moet hij er staan.' LESLY DE SA 'Lesly heeft de afgelopen tijd veel wedstrijden bij Jong Ajax gespeeld. Hij heeft daar laten zien wat hij kan. Dankzij die duels in de Jupiler League is hij sterker en beter geworden. In verschillende wedstrijden is hij belangrijk geweest met goals en assists. Inmiddels zit hij weer geregeld bij het eerste elftal, waar hij ook zo nu en dan een doelpunt maakt. Een week als die inTurkije draagt ook weer bij aan zijn ontwikkeling.' VIKTOR FISCHER 'Hij heeft het dit seizoen even lastig gehad. In het begin is het natuurlijk heel hard met hem gegaan. Hij scoorde tegen PSV en Feyenoord en kwam in een goede flow. Daarna heeft hij een mindere periode gehad. Je ziet dat hij er nu weer langzaam aankomt. De oude Viktor komt eraan. Hij moet gewoon blijven trainen en rustig zijn eigen spel spelen. Dan komt het vanzelf weer goed.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 15