WINTERTITEL DANKZIJ Invaller Jai'ro Riedewald was de grote man in Kerkrade. De verdediger bekroonde zijn competitiedebuut in de slotfase met twee doelpunten. Voor het eerst in tien jaar ging Ajax als koploper de winterstop in. Drie dagen na zijn officiële debuut in de beker wedstrijd tegen IJsselmeervogels maakte Rie dewald zich onsterfelijk door tegen Roda JC vlak voor tijd twee keer te scoren. Daarmee boog de verdediger een I -O-achterstand om in een I -2-overwin- ning. Het leverde Ajax tijdens de laatste wedstrijd van 2013 drie zeer kostbare punten op. Frank de Boer 'Dit is een mooi sprookje voor Riedewald. Het is fantastisch als je tijdens je eerste wedstrijd in de Eredivisie twee doelpunten maakt. Hoewel we lange tijd op achter stand stonden, zijn we er als ploeg in blijven geloven. We kregen ook genoeg kansen, maar het ontbrak lange tijd aan de laatste pass of we verzuimden de trekker overte halen. Gelukkig deed Jaïro dat uiteindelijk voor ons.' Kolbeinn Sigthórsson kreeg in een regenachtig Kerkrade de voorkeur boven Danny Hoesen. Na twaalf minuten spelen kreeg de IJslander een grote kans op de openingstref fer. Op aangeven van Thulani Serero ging Sigthórsson op jacht naar een doelpunt, maar daar bij vond hij Roda-keeper Filip Kurto op zijn weg. Kort daarna kreeg ook Serero zelf nog een kans, maar het schot van de middenvelder eindigde naast het doel. Ajax trof in Roda een ploeg met zelfvertrouwen na de midweekse bekerzege op Vitesse. Na het vertrek van coach Ruud Brood had de laagvlieger een nieuwe impuls gekregen onder leiding van de assistent-coaches Rick Plum en Regilio Vrede. De zege op Vitesse wilden ze dan ook maar wat graag een vervolg geven tegen de regerend landskampi oen. De Boer 'Voor ons was het een voordeel dat we afgelopen week al de ideeën van de nieuwe coaches hadden kunnen zien. Die wedstrijd tegen Vitesse gaf ons een mooi kijkje in de keuken.' DUBBEL GOUDEN RANDJE Na een half uur spelen kreeg Krisztian Németh namens de

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 28