BLIKSEMSTART IN SF'i 26 TERUGBLIK Op bezoek bij Topklasser IJsselmeervogels plaatste Ajax zich door een 3-O-zege voor de kwartfinales van de KNVB Beker. Al weken ging het in het rode gedeelte van Spa kenburg over de 'droomloting' zoals met grote letters in het programmaboekje stond. Voor een vereniging als IJsselmeervogels is dat de jackpot op zowel financieel als sportief en PR-vlak Qua sportieve verwachtingen mogen we al blij zijn als de score bin nen de perken gehouden wordt,' tekende de voorzit ter in zijn voorwoord op. Met die uitspraak vatte hij de charme van het bekertoernooi mooi samen. Ajax trad min of meer in zijn vertrouwde opstelling aan op Sportpark de Westmaat. Alleen Jasper Cillessen had van Frank de Boer vrijaf gekregen. Kenneth Vermeer verdedigde derhalve het doel van Ajax. Verder startten Ricardo van Rhijn en Lasse Schone op de bank Chris tian Poulsen speelde als controleur op het middenveld, waardoor Daley Blind de linksbackpositie innam, De krachtsverhoudingen tussen Ajax en de gastheer werden aanvankelijk al snel duidelijk Kort nadat de rode rookpluimen waren opgetrokken kwam Ajax al op voorsprong. Na drieënhalve minuut spelen schoot Vik tor Fischer de openingstreffer binnen. Vijf minuten later verdubbelde Danny Hoesen de score. Na gerommel van de thuisploeg in het eigen strafschopgebied sloeg de Ajax-spits genadeloos toe met een rake knal: 0-2. Een monsterscore leek in de maak maar IJsselmeervogels herpakte zich knap. Na het overdonderende eerste kwar tier van Ajax kregen ook de Vogels' in het vervolg van de eerste helft een aantal kansen. De boomlange spits Tho mas Verheijdt dook meerdere keren gevaarlijke voor het doel op. Eerst was daar een kopbal die net over ging en vervolgens probeerde hij het met een bekeken afstands schot. Kort voor rust kwam hij oog in oog met Vermeer te staan. In tweede instantie was de doelman van Ajax hem uiteindelijk de baas. Ook Maikel de Harder, de enige Spakenburger op het veld, was na een half uur spelen in de buurt van een doelpunt. Zijn schot ging echter over het doel van Ajax heen. De Boen 'De openingsfase kon niet beter. Ik moet IJsselmeervogels ook een compliment geven dat ze daarna gewoon zijn blijven voetballen. Ze hebben zich zeker niet ingegraven. Door hun enthousi asme kregen ze het publiek er ook achter.' DEBUUT RIEDEWALD De koploper van de Topklasse Zaterdag bleef ook na rust gevaarlijk In de openingsfase van de tweede helft kreeg verdediger Bennie van Noord een grote kans. Uit een counter knalde hij de bal tegen de paal. Daarmee onderstreepte het team van trainer Gert Kruys nog maar eens dat het zich niet zomaar gewonnen gaf. Vik tor Fischer maakte echter in de 63ste minuut met een vlammend afstandsschot een einde aan alle illusies: 0-3. De Boer 'Ik was vanavond tevreden over de inzet en het scoreverloop. Natuurlijk hadden er in de slotfase nog wel twee of drie goals bij gemogen, maar de inzet was goed. En daar ging het om.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 26