DOOR HET OOG VAN 24 TERUGBLIK Ajax leek op bezoek bij SC Cambuur af te stevenen op puntenschade. Waar Davy Klaassen tegen AC Milan in de slotfase niet in slaagde, lukte de Ajacied in Leeuwarden uit de allerlaatste kans wel. Met een woest schot bezorgde hij zijn ploeg de zege. verzuimden de Ajacieden vooral de eerste helft indruk te maken. Het niveauverschil bleef een voetbalmiddag lang (te) gering tussen de laatste kampioen van de Jupi- ler League en de regerend landskampioen. Spits Sigthórsson was een van de nieuwe starters in de Amsterdamse basisploeg. Tegen AC Milan moest de IJslander zich nog tevreden stellen met een invalbeurt. Ruben Ligeon keerde terug als linksback, terwijl Lucas Andersen zijn landgenoot Viktor Fischer uit de basis verdrong. 'Lucas verdiende het ook weer eens zich te laten zien op het hoogste niveau,' legde De Boer zijn keuze voor Andersen uit. 'Hij is een groot talent.' Na zijn Europese duel schorsing vormde Joël Veltman met zijn kompaan Niklas Moisander weer een centraal koppel in de defensie. Christian Poulsen, Bojan Krkic, Stefano Denswil en Fi scher waren in Milaan nog basisspelers. Op Friese bo dem begonnen ze toekijkend. De enige Ajacied die zijn bankbeurt lachend onderging, was Jaïro Riedewald. De zeventienjarige A-junior was door De Boer daags voor de wedstrijd aan de selectie toegevoegd. AANGESLAGEN Ajax kwam na rust iets meer in het eigen spel. Met Danny Hoesen (voor Sigthórsson) en Fischer (voor An dersen) de laatste twintig minuten als invallers, hoopten de Ajacieden op extra stootkracht voor een beslissende tweede treffer. Wonderlijk genoeg viel er in die slot fase vooral veel in de Amsterdamse zestien te beleven. Cambuur zette alles op alles om een gelijkmaker te for- ceren. Zo trok centrale verdediger Ramon Leeuwin bru taal mee ten aanval. En dat bleef niet zonder gevolgen. Tien minuten voortijd verrichtte Cillessen een sublieme redding op een kopbal van Leeuwin. Twee minuten la ter ging het denkbeeldige Cambuur-dak er alsnog af. El Makrini bracht de bal in het doelgebied, waarna Michiel Hemmen het laatste, doeltreffende tikje gaf: I -1 Ajax oogde aangeslagen door de tegenslag. Cambuur- trainer Dwight Lodeweges liet zijn ploeg vol op de aan- De Ajacieden leken bij vlagen nog met de ge dachten in San Siro te vertoeven. Het resul taat was een karig aantal afgedwongen kansen. Aangevoerd door tienduizend enthousiaste toeschou wers had Cambuur vooral in de eerste helft en in de slotfase perspectief op succes. Eerst mikte Erik Bakker de bal uit een vrije trap maar rakelings naast het doel van Jasper Cillessen. Vijf minuten later kopte Mohamed El Makrini van dichtbij naast. Opnieuw konden de Am sterdammers, die op dat moment zelf nog geen kans hadden afgedwongen, opgelucht ademhalen. 'We leden onnodig veel balverlies,' blikte Frank de Boer terug op de geslaagde ontsnapping van zijn ploeg. 'We brachten onszelf daarmee uit ons eigen spel. Vandaag bleef niet één speler onder de maat, maar waren het er wel zeven. Sommige jongens dachten het vandaag op veertig procent te kunnen volbrengen.' De Amsterdammers haalden voor rust wel een optimaal rendement uit de ene échte kans die ze creëerden. Vijf minuten voor de pauze leverde Davy Klaassen (na prima voorwerk van Kolbeinn Sigthórsson) de voorzet waaruit Lasse Schóne scoorde: 0-1De eerste vlekkeloos verlo pen aanval leverde Ajax direct een bingo op. Ondanks het feit dat Frank de Boer zijn middenveld weer in ere had hersteld, met Daley Blind opnieuw als centrale man,

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 24