AJAX LAAT UNIEKE Ki 22 TERUGBLIK Ajax is er niet in geslaagd de knock-outfase te bereiken van de Champions League. Bij AC Milan bleef de ploeg van Frank de Boer ondanks een vroege rode kaart bij de Italianen steken op O-O. En dat was niet genoeg om de tweede plek te veroveren in poule H. De opdracht kon niet duidelijker alleen bij winst in San Siro zou Ajax zich plaatsen voor de tweede ronde van de Champions League. Een ouderwetse 'erop of eronder'-wedstrijd voor de Am sterdammers, die de voorgaande weken zo enorm in vorm waren. Het leek 'erop' te gaan worden toen AC Milan ai na 22 minuten met tien man kwam te staan nadat aanvoerder Riccardo Montolivo met rood van het veld was gestuurd vanwege een overtreding op Christian Poulsen. Maar het werd toch 'eronder'. Dit natuurlijk tot grote teleurstelling van De Boer. 'Als je kijkt naar twee wedstrijden tegen Milan, denk ik dat we meer hadden verdiend, Vandaag heeft het anti-voetbal gewonnen. Het is ongelofelijk moeilijk om van Milan te winnen, ook als ze met tien man staan. Met elf man willen ze nog wel voetballen, maar met een man minder al helemaal niet meer. Ze hebben alles gedaan om die 0-0 over de streep te trekken. Dat is hun goed recht, maar het is heel frustre rend. De scheidsrechter had wel wat meer blessuretijd mogen rekenen, want soms deden ze een minuut over een ingooi.' Poulsen was een van de verrassingen in de basiself van De Boer. De coach had het veelgeprezen middenveld - Davy Klaassen, Daley Blind, Thulani Serero - (noodge dwongen) aangepast. Bij gebrek aan een linksback nam Blind die positie weer in. Poulsen kreeg daar door weer een basis plaats centraal op het middenveld. Bojan, trefzeker als invaller de voorgaande twee wedstrijden, kreeg in de punt van de aanval de voorkeur boven Danny Hoesen. Milan, met sterren als Mario Balotelli, Kaka en Nigel de Jong, kwam in de beginfase

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 22