INTERVIEW 15 Klemvast tijdens Nederland - Colombia (O-O) op 19 november 2013. Vader Ton en moeder Nellie Cillessen zijn zijn grootste fans, van jongs af aan. 'Ze hebben me nooit gepusht. Gepusht, dat heeft toch een negatieve klank Als kind moetje niet in een bepaalde richting worden gedirigeerd. Ze hebben wel altijd meegedacht met wat voor mij het beste zou zijn. Bijvoorbeeld: nog een jaartje bij De Tref fers blijven voor ik de overstap naar NEC maakte, zodat dat samenviel met de overgang van de basisschool naar de middelbare school. Zo kon ik nog een jaar met mijn vaste vriendenclubje uit de buurt optrekken en hoefde ik daarna maar één keer te acclimatiseren, toen ik naar een nieuwe school en een nieuwe club ging.' GEDULD BELOOND Eind september werd Cillessens geduld beloond. Na een periode waarin Vermeer niet zijn gebruikelijke niveau haalde en een paar fouten maakte, voerde De Boer voor de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles een keepers wissel door. 'Voor Kenneth was dat uiteraard heel ver velend. Maar als tweede keeper weet je dat er iets met de eerste man moet gebeuren, wil jij een kans krijgen. Een blessure, een mindere vorm. Dat gun je niemand, maar als profvoetballer wil je het maximale uitjouw eigen mogelijkheden halen. Het lullige voor een keeper is dat het automatisch ten koste gaat van je directe collega, iemand met wie je de hele week intensief samenwerkt op het trainingsveld. Als twee veldspelers heel goed in vorm zijn, kan een trainer meestal wel iets schuiven in het elftal, zodat ze allebei kunnen spelen. Voor keepers ligt dat anders.' Tot dusver beschaamt Cillessen het vertrouwen van De Boer geenszins. En zoals de trainer van Ajax vol lof en tevredenheid over zijn doelman spreekt, zo toont ook bondscoach Louis van Gaal zich gecharmeerd. Dat was overigens al zo voordat Cillessen Vermeer voorbijstreefde, want beide doelmannen mochten afgelopen zomer mee tijdens de oefentrip die het Nederlands elftal door Azië maakte. In Jakarta maakte Cillessen destijds zijn debuut in Oranje, in het met 0-3 gewonnen duel met Indonesië. Half oktober volgde interland nummer twee, in de afsluitende WK-kwalificatiewedstrijd tegen Turkije. Na zijn basisplaatsen in de daaropvolgende testmatches tegen Japan en Colombia dringt de vraag zich op hoe Cil lessen zijn kansen ziet op het WK van komende zomer. 'Ik ben nog helemaal niet met dat toernooi bezig, laat ik dat eerst zeggen, We hebben nog een half seizoen te gaan met Ajax, waarin we alles op alles gaan zetten om voor de vierde keer achter elkaar kampioen te worden, Als ik in die periode naar behoren presteer, beschouw ik mezelf als een van de kandidaten om mee te gaan naar Brazilië. Die andere jongens zullen er net zo over denken. Niemand is nu al zeker, niemand is nu al kansloos. Het

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 15