'VANDAAG MOETEN DE KOEMPELS ER OPNIEUW STAAN' De visie van Rick "Samen met Regillio Vrede ben ik vanmiddag verantwoordelijk voor de wedstrijd tegen Ajax. Natuurlijk vind ik het ontslag van Ruud Brood teleurstellend en is dat ook bij mij hard aangekomen. Deze kwestie kent dan ook geen winnaars. Samen met Ruud heb ik de laatste anderhalfjaar veel tijd en energie gestoken in de selectie. Des ondanks waren de resultaten in de laatste weken slecht. Wellicht kon je zijn ontslag daarom zien aankomen. En toch kwam het als een verrassing. Ruud en ik hadden veel respect voor elkaar en onze samenwerking verliep prima. Ons contact is altijd optimaal geweest en dat zal in de toekomst ook zo blijven. Als ik terugkijk op de eerste competi tiehelft hebben we aangetoond dat we heel behoorlijk kun nen voetballen. Maar het is ook duidelijk geworden waaraan het ons ontbreekt. Recent lukte het ons tegen FC Twente, Heracles Almelo en NEC niet om een voorsprong vast te houden. Dat heeft niet alleen met de fensieve kwetsbaar heid te maken, maar ook met duelkracht en de absolute wil om te winnen. Dat hebben we de spe lers voorgehouden. Daarom was ik af gelopen woensdag na de 3-1 overwin ning op Vitesse ook zo trots op de ploeg. We hebben als team ge vochten en fouten van elkaar hersteld. Dat gaf de doorslag voor de verdiende zege. Als de instelling goed is, zie je ook dat wij veel voetballende kwa liteiten bezitten. Natuurlijk kan ik me de zorgen van de supporters goed voorstellen. Maar we hebben dit seizoen al vaker laten zien dat we wel degelijk resultaat kunnen halen. Daarom moeten we elkaar, juist in deze fase, blijven steunen. Zo dat we toch nog met een positief gevoel de win terstop ingaan. Hoewel Ajax een team in ontwikkeling is, draaien ze de laatste weken uitstekend. Natuurlijk heeft de overwinning op FC Barcelona de ploeg veel ver trouwen gegeven. De laatste weken is het veldspel uitstekend. Recent speelden ze ADO Den Haag in eigen huis zoek en hadden ze van NAC Breda met dubbele cijfers kun nen winnen. Sinds de terugkeer van Ni klas Moisander be schikken ze achterin over veel keuzemo gelijkheden, op het middenveld hebben Thulani Serero en Daley Blind de vorm te pakken en maakt Davy Klaassen met zijn bepalende spel een enorme ont wikkeling door. Ajax heeft veel scorend vermogen, toch mag vooral de invloed van Jasper Cillessen niet over het hoofd gezien worden. In alle facetten straalt hij als doelman rust uit waardoor zijn aanwezigheid heel veel vertrouwen geeft aan het hele team. Aangezien wij kwalitatief minder zijn dan Ajax zul len wij net als afgelopen woensdag keihard moe ten knokken voor een goed resultaat. Vanmiddag moeten we vol de strijd met Ajax aangaan door inzet, arbeid en werklust te tonen. De wedstrijd tegen Vitesse heeft aangetoond dat onze voetbal lende kwaliteiten pas naar boven komen als we de duels winnen. Daarom moeten de Koempels er vandaag opnieuw staan."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 3