Wedstrijdhistorie SC Cambuur - AFC Ajax sc Cambuur In het verleden nam SC Cambuur het in competitieverband acht keer op tegen Ajax. De histo rische resultaten spreken in het voordeel van de hoofdstedelingen. De Amsterdammers heb ben van de acht gespeelde competitieduels zeven gewonnen. Geen enkele keer werd er gelijk gespeeld, wel was er één keer winst voor de Leeuwarders: in 1999. De laatste keer dat Ajax op bezoek kwam in Leeuwarden was in het seizoen 1999/2000. Toen won de Amsterdamse for matie, met onder andere Nikos Machlas en Brian Laudrup in de gelederen, met 0-3. HISTORISCHE OVERWINNING Tegen Ajax boekte SC Cambuur een kleine vijf tien jaar geleden een historische overwinning. In Leeuwarden kregen de hoofdstedelingen een flink pak rammel: Cambuur versloeg het Ajax van Jan Wouters met liefst 4-1 De historische dag vond plaats op 11 april 1999. In de beginfase van de wedstrijd leek er geen vuiltje aan de lucht voor de Amsterdammers; Ajax kwam al na zes minuten spelen op voor sprong en had de controle over het spel. Met een flinke portie opportunisme en (Leeuwar der] bluf, boog Cambuur die voorsprong al voor rust om. Het was Kenan Durmusoglu die beide doelpunten voor zijn rekening nam. Een enorme stunt hing in de lucht, maar de meervoudig landskampioen was niet van plan om aan het Cambuur-feestje mee te werken. Na rust zetten de Amsterdammers veel druk, maar de gelijkmaker bleef uit. Tien minuten voor tijd bouwden de Leeuwarders de voorsprong zelfs uit naar 3-1met een prachtig doelpunt zorgde Evgeniy Levchenko ervoor dat Edwin van der Sar voor de derde keer de bal uit het net mocht vissen. Niet veel later werd het feestje compleet gemaakt toen Leonard van Utrecht namens Cambuur ook de 4-1 maakt. BEKERSTUNT In competitieverband won SC Cambuur maar één keer van Ajax, maar dat was niet de eerste maal dat de Amsterdammers in een officieel duel door de Leeuwarders werden verslagen. In het seizoen 1995/1996 won Cambuur met 2-0 van het een week eerder wereldkampioen geworden Ajax van Louis van Gaal. In een uit verkocht Cambuur Stadion won de thuisploeg door doelpunten van René van Rijswijk en Milco Pieren. LAATSTE ONTMOETING De laatste keer dat SC Cambuur en Ajax elkaar troffen was in het laatste seizoen dat de Leeuw arders in de Eredivisie speelden. In het seizoen 1999/2000 konden de Leeuwarders de stunt van het vorige seizoen niet herhalen. In het Cam buur Stadion won Ajax met 0-3. Een aantal maanden later, in de Arena, was de uitslag niet veel anders. De hoofdstedelingen voldeden aan de verwachtingen en versloegen het kwalitatief minder sterke Cambuur met 3-1 De talenten van SC Cambuur de VriendenLoterij Echte vrienden!

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 9