Jody Lukoki Interview over zijn werkgever Ajax, dat hem voor dit seizoen heeft verhuurd aan SC Cambuur. Hoe kijkt onze rappe buitenspeler aan tegen de wedstrijd van vanmiddag? Jody Lukoki staat vandaag tegen Toch zal de trainer van de tegenpartij in het bij zonder letten op de verrichtingen van de Ajax- huurling. "Natuurlijk wil je aan Frank de Boer en aan al die jongens laten zien wat ik kan en wat ik heb opgepakt hier bij Cambuur. Ik maak stappen hier, dat wil ik graag tonen." Een ontmoeting met Ajax betekent eveneens dat hij tegenover vrienden komt te spelen. "Ik heb regelmatig contact met Danny Hoesen, Thulani Serero en Stefano Denswil. Die laatste zal ik wel een paar keertegenkomen, dus ik hoop dat ik het hem lastig kan maken." Toch blijft Lukoki een Amsterdammer en ook voor zijn familie is het een bijzonder duel. "Mijn ouders, broer en neef komen kijken. Die Wat als? Het is een vraag die ongetwijfeld bij de rechteraanvaller door het hoofd heeft gespookt. "Wat als ik het winnende doelpunt maak? Als ik scoor, zou dat geweldig zijn voor de club en ook voor mij persoonlijk. Natuurlijk kan ik mijn gezicht nog wel vertonen in Amsterdam, zij gun nen mij ook het beste." Want ook Lukoki weet dat ze hem goed in de gaten houden vanuit Amsterdam. "Een tijdje terug belde Hennie Spijkerman (assistent-trai ner, red.] me en hij vroeg me hoe het met me ging en hoe ik me voelde. Ik zei dat ik me gewel dig voelde hier. Ik word beter en mijn rendement gaat omhoog. Dat is ook de doelstel ling waarmee ik hier ben gekomen." Bang om een voorspelling te doen van de wed strijd is hij niet. "Ik voorspel een 2-1 overwin ning voor ons." Met een knipoog: "ik maak een doelpuntje en geef een assist op Hemmen. Dan gaan we een feestje bouwen met mijn teamge noten en het publiek van Cambuur." "Het is een bijzonder duel, want het is voor het eerst dat ik tegen Ajax speel. Ik heb niet echt last van extra spanning. Natuurlijk komt er wel andere gevoelens bij kijken, maar ik geef altijd dezelfde honderd procent, zoals ik dat bij alle andere wedstrijden doe. Ik moet gewoon mijzelf zijn en mijn best doen." zijn vandaag niet voor Ajax, want ze zïjrïaltijd voor mij. In dit geval voor Cambuur dus."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 10