EN ALS JE DE HISTORIE KENT.. Celtic werd sterker en sterker na het bereiken van de Schotse bekerfinale en het duurde niet lang voordat trofeeën en de bestuurskamer van Celtic goed bekend raakten met elkaar. De eerste Schotse beker arriveerde in 1891/92 en de kampioenschapsvlag sierde het seizoen daarop het Parkhead stadion. Vanaf dat moment is Celtic zelden weg te denken uit de top drie en toen ze de titel zes keer op rij wonnen tussen 1905/06 en 1909/10 lieten ze de rest ver achter zich, Deze zes opeenvolgende titels bleven een record tot aan de gloriedagen van Jock Stein's Celtic, toen negen kampioenschappen een einde maakten aan de magere seizoenen eind jaren '50 en begin jaren '60 van de vorige eeuw, Enig lichtpuntje in deze donkere jaren was de 7-1 overwinning op de Rangers in de finale van de League Cup in 1957...En 10 jaar na deze memorabele dag bereikte Celtic zijn hoogtepunt toen de 'Lisbon Lions' zegevierde over het machtige Inter Milaan in de Europa Cup finale op 25 mei 1967, waarmee ze de eerste Britse club werden die deze prijs wonnen. Deze prijs werd toegevoegd aan een al bestaande illustere lijst van triomfen zoals: de Empire Exhibtion Cup (1938), de Coronation Cup (1953), de St, Mugo Cup (1951), de Glasgow Exhibition Cup (1902) en de Victory in de Europe Cup (1945), Tot op de dag van vandaag is het Schotse kampioenschap 44 keer gewonnen, de Schotse beker 36 keer en de League Cup 14 keer, Daarnaast zijn er 27 Glasgow Cup en 28 Glasgow Charity Cup overwinningen behaald. De jaren '90 van de vorige eeuw werden gekenmerkt door een afname in het aantal gewonnen trofeen, maar dat veranderde met de komst van coach Martin O'Neill, in juni 2000. De Ier won 'de triple' tijdens het eerste seizoen onder zijn leiding en Celtic speelt nu weer op het hoogste Europese niveau en is vastberaden deze huidige koers vast te houden. Na de hoogtijdagen aan het einde van de jaren '60 en beginjaren '70 werd de euforie een vluchtig nieuw leven in geblazen toen toenmalige coach Billy McNeill de club naar 'de dubbel' leidde in het honderdjarige jubileumseizoen van 1987/1988 en later toen de ploeg van Wim Jansen de titel pakte en hiermee voorkwam dat Rangers voor het tiende achtereenvolgende jaar kampioen werd, elkaar naar de laatste 16 deelnemers van de Champions League leidde. Daarnaast won de club driemaal achter elkaar de landstitel, één keer de Schotse beker en twee League Cups. De komst van Martin O'Neill bracht niet alleen drie kampioenschappen, drie Schotse bekers en twee League Cups met zich mee, maar hij zorgde er tevens voor dat de 'Hoops' de finale van de UEFA Cup bereikten en de club terugkeerde op het hoogste Europese podium door voor het eerst mee te doen aan de poulefase van de UEFA Champions League. Deze Europese comeback werd voortgezet na aanstelling van Gordon Strachan die als coach de ploeg tweemaal achter Na een korte periode met Tony Mowbray als coach wendde Celtic zich tot een voormalig spelerslegende: Neil Lennon, Sindsdien heeft deze Ier heeft grote successen behaald als coach door de afgelopen twee seizoenen de landstitel te winnen en Celtic naar de laatste 16 deelnemers van het UEFA Champions League toernooi te leiden. Waarbij zijn Celtic afgelopen seizoen in een memorabele avond op Celtic Park FC Barcelona versloeg. Het unieke verhaal van Celtic Football Club gaat vandaag verder... Celtic vAjax 19

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 19