Deze rivaal was Rangers, die toevalligerwijs de tegenstander vormde in de eerste wedstrijd van Celtic, op 28 mei 1888, waar de nieuwe 'Ierse' club won met 5-2, Celtic Football Club is opgericht in 1887 uit de meest nobele overwegingen: om geld in te zamelen om daarvan de armen te voeden in East End (het oostelijke gedeelte) van Glasgow. Op 6 november 1887 verzamelden zich in St, Mary's Hall, in Calton (Glasgow), een groep Ierse zakenmannen met de missie om de armoede in de East End in Glasgow uit te bannen. Broeder Waif rid, van de Marist Orde, belegde een vergadering met het achterliggende idee om een voetbalclub op te richten om geld in te zamelen voor de gaarkeukens in het gebied, Echter, wat zij toen niet hadden kunnen bedenken was dat hun wens om de honger in de straten van East End te stillen, uit zou groeien tot Celtic Football Club, een bekende naam die wereldwijd bewonderd wordt. Het begin stond in sterk contrast met wat er nog zou komen toen de club snel een positie verwierf in het Schotse voetbal en eveneens een fundamentele rol speelde in de introductie van de professionalisering van het voetbal. Een andere club uit Glasgow:, Queen's Park, die haar amateuristische identiteit altijd heeft behouden, vormde in de beginjaren de aartsrivaal van Celtic. Zowel op het veld als buiten het stadion. Echter, toen het amateurisme in het voetbal de strijd tegen het opkomende professionalisme begon te verliezen, wierp zich een andere tegenstander bij Celtic op in de strijd om Glasgowse overheersing van de prille sport. -> EN ALS JE DE HISTORIE KENT... 18 Celtic v Ajax

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 18