AJAX KRIJGT CELTIC P/! 22 TERUGBLIK In de derde wedstrijd in de groepsfase van de UEFA Champions League bleek Celtic op het eigen, sfeervolle Celtic Park veel beter met de kansen om te kunnen gaan dan Ajax. De Schotten hielden met een penalty net voor rust en een snelle goal na de hervatting de drie punten in eigen huis. Niklas Moisander haakte op de wedstrijddag af, waardoor Ajax het zonder een ervaren kracht moest stellen. Het piepjonge centrale verde digingsduo bestond in Glasgow uit Europees debutant Joël Veltman en Stefano Denswil. Daley Blind stond weer rechtsback. De positie centraal op het middenveld die hij tegen FC Twente bekleedde, werd nu ingenomen door routinier Chnstian Poulsen. Celtic-trainer Neil Lennon moest meer dan De Boer improviseren. Hij miste twee van zijn belangrijkste pi onnen: aanvoerder Scott Brown wegens een schorsing en Kris Commons met een hamstringblessure. Ook ex-Ajacied Derk Boerrigter was geblesseerd. Emilio Iza- guire, Mikael Lustig en James Forrest waren nieuw in zijn team in vergelijking met de laatste opstelling. Voormalig Heerenveen-speler Georgios Samaras was bij afwezig heid van Brown de aanvoerder. Direct vanaf de aftrap zette Celtic met de jagende Sa maras, Teemu Pukki en Anthony Stokes het jonge Am sterdamse verdedigingsduo onder druk Dat veel van de interim-aanvoerder moest komen, werd snel duidelijk Sa maras verdeelde het spel bij Celtic, maar de grootste kans kwam toch via de andere kant. Rechtsback Lustig zette in de dertiende minuut voorwaar Pukki maar net miste. Ajax nam na die mogelijkheid het heft in handen en bouwde tussen de twintigste en 35ste minuut aan een overwicht dat bijna de openingstreffer opleverde. De inzet van Chris- tian Poulsen trof na een goede vrije trap van Viktor Fischer de paal. Slechts af en toe liet Ajax Celtic ontsnappen en op die momenten greep keeper Jasper Cillessen uitste kend in. Pal voor rust ging het echter helemaal mis voor de Amsterdammers toen scheidsrechter Ivan Bebek een actie van Denswil op Stokes met een strafschop bestrafte. Forrest haalde de trekker koelbloedig over.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 22