DE TEGENSTANDER 33 Patrick van Aanholt en Lucas Piazón vieren de 2-2 tegen sc Heerenveen. Vitesse won de uitwedstrijd op 19 oktober uiteindelijk met 2-3. Pas rijkelijk laat schiep de Georgiër duidelijkheid over het sportieve plaatje voor dit seizoen. De zoektocht naar een opvolger voor Rutten nam ruim een maand in beslag, maar kwam bij Peter Bosz dan toch tot een einde. De nieuwe technische man speelde zelf van 1981 tot 1984 in competitieverband 81 wedstrijden voor Vitesse. Bosz kwam over van Heracles Almelo en nam assistent Hen- drie Krüzen mee naar zijn nieuwe werkomgeving. Aan de spelersgroep waarmee het duo moest gaan werken, werd pas aandacht gegeven na hun aanstelling. De nieuwe zuinigheid bij Jordania leidde ertoe dat de Arnhemmers zich andermaal wendden tot Chelsea, de club waarmee Vitesse sinds de komst van de clubeigenaar een warme band onderhoudt. In tegenstelling tot Kalas bleven zo rechtsbuiten Gaël Kakuta en linksback Patrick van Aanholt wel behouden voor Vitesse. Daarnaast kwamen nog vier spelers over vanuit Londen om in de Eredivisie te rijpen: Christian Atsu, een 20-jange aanvaller uit Ghana, Cristian Cuevas, een 18-jarige middenvelder uit Chili, Sam Hutchinson, een 24-jarige verdediger uit Engeland, en tot slot Lucas Piazón. De 19-jarige Braziliaanse aanvaller maakt van het kwartet nieuwe Chelsea-rekruten tot nu toe de meeste indruk. Wekelijks toont hij aan waarom hij in eigen land al omgedoopt is tot de nieuwe Kaka. VAKMANSCHAP Op eigen kracht wist Jor dania ook nog drie andere spelers naar Gelredome te lokken. Van Everton werd de 21 -jarige Portugese jeugdintemational Francisco Junior geleend. Daarnaast kwamen Marko Vejinovic (Heracles Almelo) en Kei vin Leerdam (Feyenoord) transfervrij over. Met be perkte uitgaven gaf Jorda nia trainer Bosz zo materiaal in handen waar een aardig elftal van te kneden was. Dat de oefenmeester die kunst verstaat, bewees hij al met bijzonder aantrekkelijk voetbal en knappe presta ties bij zijn vorige club Heracles Almelo. Nu de competitie voor een kwart is gespeeld, heeft Bosz ook in Arnhem zijn vakmanschap getoond. Inmiddels is het contingent nieuwelingen tot een geheel gesmeed dat weer bovenin de Eredivisie meedraait. Zelfs het wegvallen van oer-Vitessenaar en ex-Ajacied Theo Janssen met een zware kruisbandblessure wist Bosz op te vangen. Enige smetje tot nu toe is de vroege Europese uitschakeling. In de derde voorronde van de Europa League werd de ploeg gekoppeld aan Petrolul Ploiesti. Na een I -1 -gelijk spel in Roemenië eindigde de return voor eigen publiek in 3-3. Uit een vrije trap viel de bevrijdende treffer van de Oost-Europeanen in de extra tijd. Dat betekende al na één ronde eliminatie voor Vitesse. Het elftal, nog zonder de meeste versterkingen, bleek in dat stadium te kwetsbaar. Dat zal vanavond in de ArenA wel anders zijn. Met de twee nederlagen van vorig seizoen (0-2 en 3-2) nog in het achterhoofd is Ajax dan ook gewaarschuwd voor de angstgegner. Na de winterstop dienen de Amsterdammers dat in Gelredome helemaal te zijn. Jordania heeft zijn aandelen eind oktober overge daan aan Alexander Chigirinskiy. De portemonnee van de Russische oliemiljardair is aanzienlijk rijker gevuld dan de beurs van zijn voorganger. Dat belooft nog wat voor de wintertransferperiode straks.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 33