GERENOVEERD HUURLINGENLEGIOEN Vitesse 32 DE TEGENSTANDER Bij de perspresentatie van de nieuwe Vitesse-eigenaar Merab Jordania in augustus 2010 sprak de vertrekkende clubbezitter Maasbert Schouten legendarische woorden. In 2013 zou de titel naar Arnhem komen. De schaal belandde in Amsterdam, maar door het geld, het netwerk en het kennersoog van de Georgiër was het kam pioenschap wel dichtbij. Wellicht kan Jordania's opvolger Alexander Chigirinskiy de titelhonger wel stillen. Tekst Martijn Mooiweer compleet te maken. Zelfs een topdrieklassering werd op het nippertje misgelopen. Toch maakte de ploeg van toen nog Fred Rutten indruk in de Eredivisie. De sterke Ivoriaanse spits Wilfried Bony kroonde zich tot topscorer van Nederland met 3 I goals. Op het mid denveld heerste het jonge talent Marco van Ginkel en achterin kon Vitesse bogen op de onverzettelijke Tsjech Tomas Kalas. Flun kwaliteiten zorgden er lange tijd voor dat de haarscheurtjes tussen Jordania en Rutten geen invloed hadden op de sportieve resultaten. Maar naarmate het einde van het seizoen naderde, was de wig tussen de betalende en dus bepalende clubeigenaar en de coach onoverbrugbaar geworden. Rutten maakte dan ook di rect na de voetbaljaargang 2012-2013 bekend dat hij de deur van Gelredome al na een jaar weer achter zich dichttrok. De ex-trainer van FC Twente en PSV wist toen al dat Jordania de hand op de knip ging houden. KWALITATIEF GAT De Georgiër had zijn centen gestoken in een gloednieuw en ultramodem trainingscomplex op Papendal. Hij wilde de toekomst van de Arnhemse club waarborgen en met de sterren van afgelopen seizoen cashen. Dat lukte aardig. Bony vertrok voor zo'n veertien miljoen euro naar Swansea City. Chelsea legde 8,5 miljoen euro neer voor Van Ginkel en troefde daarmee het eveneens geïnteresseerde Ajax af. De topclub uit Londen haalde verder de uitgeleende Kalas terug, waardoor dé sterkhouders van de geel-zwarte brigade een kwalitatief gat achterlieten. Dat vooruitzicht zag Rutten niet zitten, vooral omdat niet hij, maar Jordania zou bepalen wie hun vervangers zouden worden. De Gelderse equipe moest zich vorig seizoen uiteindelijk tevreden stellen met plek vier in de eindrangschikking, maar mengde zich met Ajax, PSV en Feyenoord lange tijd in de titelrace. De adem bleek net te kort om de ultieme verrassing Nu de competitie voor een kwart is gespeeld, heeft coach Peter Bosz ook in Arnhem zijn vakmanschap getoond.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 32