IE V INTERVIEW 15 9 PffiMMR I fitheid toe te groeien als de andere spelers. Daardoor heb ik vorig seizoen een paar kleine blessures gehad, een gevolg van op je tenen moeten lopen. Dit jaar voel ik me sterker. Het ritme van elk weekend spelen plus steeds een midweekse wedstrijd in de beker of de Champions League is geen probleem. We hebben daar ook geen afspraken over. De enige afspraak is dat de trainer bepaalt wanneer hij me nodig heeft. En als dat zo is, sta ik er.' KAMPIOEN 'De titel van afgelopen seizoen was mijn eerste sinds ik in het buitenland speel, elf jaar na het kampioenschap met FC Kopenhagen. In de tussentijd heb ik natuurlijk nog wel wat prijzen gewonnen: de DFB-Pokal met Schalke en met Sevilla de Europese Supercup, de UEFA Cup, de Spaanse beker en de Spaanse Supercup. Maar een kampioenschap is gevoelsmatig toch het hoogst haalbare. Prachtig om mee te maken, direct in mijn eerste jaar bij deze club. Het doel is uiteraard om die prestatie dit seizoen te herhalen. Ook zonder Christian Eriksen en Toby Alderweireld hebben wij een selectie die dat aankan. Het is weliswaar een heel jonge groep, maar ook een buitengewoon getalenteerde. Het is zaak om dat talent uit te buiten en de wisselvallig heid eruit te halen. We zijn de competitie niet begonnen zoals we wilden, maar de laatste jaren was de start steeds niet om over naar huis te schrijven. Toch werden we kampioen, Dat willen we weer, voor de vierde keer op rij.' VITESSE 'Vorig seizoen wonnen we van ze in het bekertoernooi, die rare wedstrijd in een bijna leeg stadion in Emmen, maar we verloren twee keer in de competitie. Beide nederlagen waren pijnlijk, de ene omdat het in eigen stadion was, de andere omdat we daar in Arnhem een 2-0-voorsprong weggaven. Maar dat telt nu niet meer. Beide teams zien er ook heel anders uit dan toen, zeker Vitesse. Het is wel duidelijk dat ze nog steeds heel veel kwaliteit in hun selectie hebben, ondanks het vertrek van Bony en Van Ginkel. Vooral een van die jongens van Chelsea, Lucas Piazón, doet het de laatste weken opvallend goed. We moeten

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 15