ANGSTGEGNER EINDELIJ! 28 TERUGBLIK Ajax heeft eindelijk weer eens drie punten overgehouden aan een competitieduel met FC Utrecht. In de aanloop naar de wedstrijd tegen FC Utrecht dook het woord 'angstgegner' talloze keren op. Sinds 28 februari 2010 was Ajax er in competitieverband niet meer in geslaagd om van Utrecht te winnen. In de zes ontmoetingen die daarop volgden in Utrecht en Amsterdam morste Ajax punten bij de vleet. De nega tieve thuisbalans (1-2, I -2 en I -1van de laatste jaren moest daarom hoognodig doorbroken worden. Het juiste moment leek daarvoor gekomen aangezien het door een oven/olie ziekenboeg geplaagde Utrecht dit seizoen pas één punt en één doelpunt in de voorgaande vier uitduels vergaarde. Ajax daarentegen won de eerste vier thuiswedstrijden van het seizoen. Mike van der Hoorn startte tegen zijn oude club in de basis als vervanger van de geblesseerde Niklas Moisan- der. Hij vormde samen met Stefano Denswil het cen trale duo achterin. Naast Moisander moest Ajax het ook zonder Lerin Duarte doen. De middenvelder was tegen AC Milan een van de smaakmakers, maar haakte in de tweede helft af met een enkelblessure. Zijn plaats werd tegen Utrecht ingenomen door Davy Klaassen, die zijn achtste optreden in de Eredivisie na rust met een doel punt opluisterde. De middenvelder stond in de 59ste minuut precies op de juiste plek toen een ziedend afstandsschot van Denswil keeper Robbin Rui ter te machtig was. De Utrecht doelman liet de bal los, waarna het voor Klaassen een koud kunstje was om de bevrijdende 2-0 op het scorebord te zetten. KWESTIE VAN GEDULD Het doelpunt van Klaassen volgde na de openingstreffer van Thu- lani Serero. De Zuid-Afrikaan zette Ajax op slag van rust op een I -O-voorsprong. Daarbij mocht Ajax overigens van geluk spre ken dat het tot dat moment niet tegen een achterstand aankeek. Ex-Ajacied Cedric van der Gun had de bezoekers in de openingsfase een bliksemstart kunnen bezorgen. Na twee minuten ontsnapte hij op aangeven van Jens Toomstra naar het Ajax-doel. Zijn schot ging rakelings naast het doel van Jasper Cillessen. Het was exemplarisch voor het eerste kwart van de wedstrijd waarin Utrecht nog enkele mogelijkheden kreeg. Frank de Boer daarover: 'Over de eerste 25 minuten was ik niet tevreden. Utrecht kreeg wel drie mogelijkheden, waaronder die ene superkans. Daarna kregen we langzaam de controle, al creëerden we zelf niet bijster veel kansen. Maar belangrijker we ga ven vrijwel niets meerweg. Daardoor was het vanmiddag gewoon een kwestie van geduld hebben. En dat geduld werd uiteindelijk beloond.' Serero was al na 25 minuten minuten binnen de lijnen gekomen om Siem de Jong af te lossen. De aanvoerder kampte met lichte hamstringklachten en werd uit voor zorg gewisseld. Net als de 2-0 van Klaassen was ook de I -0 het gevolg van slecht wegwerken van Utrecht en een attente reactie van een Ajacied. De bezoekers kre gen de bal niet uit het eigen strafschopgebied waarna Serero er snel bij was om de bal van dichtbij binnen te schieten. Naast zijn doelpunt leverde hij verder ook

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 28