ploeg een week later op bezoek bij AZ in Alkmaar tegen een 3-2 nederlaag aanliep. Na de 2-1 overwinning op Feyenoord werd er gelijkgespeeld bij sc Heerenveen (3-3) en FC Groningen (1-1) en gewonnen van PEC Zwolle (2-1). Na de 4-0 nederlaag bij PSV werden er duidelijke overwinningen geboekt op Go Ahead Eagles (6-0) en FC Utrecht (3-0). De trainer Bij Ajax is Frank de Boer de trai- J ner. In 2007 werd De Boer bij het Nederlands elftal assistent-bonds- coach van Bert van Marwijk. Toen in december 2010 Martin Jol vertrok n als trainer van Ajax, nam De Boer de k taken over. In zijn eerste periode als trainer van de Amsterdammers werd De Boer kampioen met zijn ploeg, evenals de afgelopen twee seizoenen. Als speler kende De Boer een rijke loopbaan. De voormalige verdediger begon zijn loopbaan in 1988 bij Ajax en speelde daar tien seizoenen. |j Met die club won hij alle prijzen en werd vijf keer Nederlands kampioen. I In 1999 besloot De Boer te vertrek- I ken naar FC Barcelona. In Spanje speelde hij vijf jaar en werd hij een keer kampioen van Spanje. Later speelde hij nog voor Galatasaray, Glasgow Rangers en de Qatarese clubs Al-Rayyan en Al-Shamal. De Boer kwam in zijn loopbaan tot 112 interlands. Historie De onderlinge ontmoeting tussen FC Twente en Ajax stond al 47 keer eerder op het programma in Enschede. In die wedstrijden won FC Twente vijftien keer, tien keer was Ajax te sterk en 22 wedstrijden werd het een gelijkspel. De grootste thuis overwinning van FC Twente op Ajax is alweer een tijdje geleden. In 1968 werd het 5-1 voor de Tukkers. De laatste overwinning in eigen huis dateert uit 2009. FC Twente won toen met 1-0 van Ajax met als doelpunten maker Bryan Ruiz. Vorig seizoen werd er in De Grolsch Veste met 2-0 ver loren van de Amsterdammers. Niklas Moisander en Toby Alderweireld scho ten de ploeg uit de hoofdstad naar een overwinning. Twente Thuis - Ajax 9

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 9