"Ajax wil net als wij de bal hebben en is gretig in de omschakeling" De wedstrijd tegen Ajax komt daags na twee weken waarin het interlandvoetbal centraal stond. In de laatste competitiewedstrijd die FC Twente speelde, werd met 0-1 gewonnen bij SC Cambuur. "Dat was een vechtwedstrijd. Het liep voetballend niet zoals we voor ogen hadden, maar we zijn wel tot de laatste minuut blijven strijden," Credits naar het team Met de overwinning op Cambuur schreef FC Twente een nieuwe wedstrijd bij waarin de ploeg voor de vijfde keer dit seizoen geen tegentreffer hoefde te incasseren. "We hebben een team dat goed verdedigt. Daarbij gaan de credits niet alleen uit naar de laatste linie, maar naar het hele team. In de omschakelmomenten zijn we sterk en daarin proberen we de bal na balverlies snel te veroveren." Frisheid In de eerste periode van het seizoen straalde FC Twente in haar wedstrijden vaak frisheid uit, beaamt Jansen. "Het elftal straalt dat inderdaad uit en dat gaat verder dan alleen de basis. Dat zie je ook aan de invalbeurten, die vaak een positieve wending met zich meebrengen. Dat houdt de groep scherp en dat is een van onze grote krachten. Je kunt wel zeggen dat we met die frisheid ook het publiek hebben vermaakt. Dat moeten we volhouden, ook in mindere fases." Ajax Wedstrijden tussen FC Twente en Ajax staan bijna altijd garant voor mooi voetbal. "Ajax wil net als wij de bal hebben en is gretig in de omschakeling. Net als FC Twente wil Ajax domineren in balbezit en mooi voetbal spelen. In deze wedstrijd gaat het erom wie het initiatief neemt en vooral ook wie het initiatief houdt." In de eigen Grolsch Veste hoopt Jansen dat zijn ploeg in staat is Ajax te verslaan met verzorgd voetbal. "Bij dit soort wedstrijden zit er altijd druk op. Maar dat hoort erbij, daarom ben je profvoetballer geworden. In deze thuiswedstrijd kunnen we laten zien dat we willen voetballen tegen Ajax." Twente Thuis - Ajax 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 5