Merk je dat er veel is veranderd na het vertrek van bepaalde spelers, zoals Eriksen en Alderweireld? "Er is niet zozeer veel veranderd, maar er komen nieuwe jongens binnen de selectie die een kans krijgen. Afgelopen jaar hebben we dat ook meegemaakt en dat is positief uitgevallen. De jonge jongens zullen op moeten staan gedu rende dit seizoen. Hopelijk creëren we weer hetzelfde effect en kunnen we de sterke spelers die vertrokken zijn vergeten." Voel je hierdoor meer verantwoordelijkheid? "Ik voel inderdaad meer verantwoorde lijkheid binnen het team. Vorig jaar was voor mij een leerperiode. Het is jammer dat ik die lijn niet kon doortrekken, omdat ik een blessure had en een tijdje ben weggeweest. Nu is er meer focus en zijn we er weer mee bezig. Nu ben ik bijvoorbeeld bezig om meer te praten met de jongens. We spelen ook dit seizoen voor het kampioenschap. Dat is het belangrijkste doel. We staan maar een punt achter op dit moment en we willen meer ritme in ons spel krijgen." Hoe werk je naar deze topper in de Eredivisie toe? "Het is een belangrijke wedstrijd. FC Twente voetbalt goed mee en tegen de concurrentie is het altijd belangrijk om te winnen. Ik heb een goede indruk van FC Twente. Zij hebben toch ook weer redelijk wat nieuwe spelers in de groep. Ik denk dat ze wat wisselvallig zijn, maar dat geldt op dit moment voor ieder club in de Eredivisie en ze heb ben wel een frisse ploeg. In Enschede is het de laatste tijd lastig om te win nen. De verschillen zijn niet groot. We weten wat ons te wachten staat en gaan uit van onze eigen kracht." Waar liggen de kansen denk je? "We moeten vooral van ons eigen spel uitgaan. We waren de laatste tijd vaak wisselvallig in onze prestaties. Het is nu zaak om negentig minuten goed te voetballen en de wedstrijden naar onze hand te zetten. In de vorige wedstrijden hadden we goede en mindere fases en dat kunnen we alleen onszelf aanreke nen. We willen FC Twente het de hele wedstrijd moeilijk maken door vooral goed positiespel te spelen." Wat zijn je persoonlijke ambities dit seizoen? "Het liefste wil ik zoveel mogelijk wed strijden spelen. Mijn persoonlijk doel is om kampioen te worden. Daarnaast kijk ik ook al naar het einde van het seizoen. Het WK zit eraan te komen en daar wil ik graag fit en voor in vorm zijn. Daar ben ik nu al een beetje mee bezig, maar dat is iets wat zal komen als het ook bij Ajax goed gaat. Ik zal eerst goed moeten presteren bij Ajax en daarna wil ik me volledig op het WK richten." Twente Thuis - Ajax 15

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 15