ERVARINGSDESKUNDIGE HET GETAL Fysio debuteerde veertig jaar geleden in Ajax 1 VAN 38 HET GETAL Pim van Dord is alweer veel langer fysiotherapeut bi] Ajax dan hij er speler was. De dit jaar zestig geworden voormalige verdediger debuteerde veertig jaar geleden in Ajax 1. Als fysio in het voetbal is hij bij uitstek een ervaringsdeskundige. Pimmetje van Dord was tien jaar oud toen hij als 'welp', zoals dat In de jaren zestig nog heette, bij Ajax ging spelen. Hij doorliep de hele jeugdop leiding. Een heerlijke tijd vond hij het. Het Ajax-archief bezit een prachtige foto van Ajax - Feyenoord uit maart 1968. Als Ruud Suurendonk scoort, veert de tussen de fotografen gezeten ballenjongen Pim van Dord juichend op. Vijf jaar later zat die ballenjongen, als enige van zijn lichting, bij het eerste elftal. Hij maakte zijn debuut in een vreemde periode. George Knobel was de nieuwe trainer van een team dat weliswaar enkele maanden eerder Ajax' derde Eu ropa Cup in successie had gewonnen, maar in het nieu we seizoen al na twee wedstrijden Johan Cruijff naar Barcelona zag vertrekken. In de vierde wedstrijd, op 8 september 1973 tegen FC Twente (l-l), debuteerde Pim van Dord. Het werd een onrustig seizoen. Knobel werd vijf westrijden voor het eind van de competi tie ontslagen. Ajax greep naast alle prijzen. Van Dord speelde 21 officiële wedstrijden. De sobere, maar de gelijke verdediger begon als linksback en vormde later samen met Ruud Krol Ajax' centrale verdedigingsduo. In 1980 moest Van Dord als gevolg van een slepende achillespeesblessure stoppen als profvoetballer. Hij had toen 174 wedstrijden en elf doelpunten achter zijn naam staan. Op zijn palmares prijkten drie kampioen schappen en een KNVB beker. Al tijdens zijn actieve periode begon Van Dord aan zijn opleiding fysiotherapie. Op het gebied van sportblessu res deed hij met zijn eigen lichaam - onwelkome - prak tijkervaring op. In 1985 keerde hij als fysiotherapeut terug bij de club. Om er tot op de dag van vandaag niet meer weg te gaan, waardoor Van Dord, die in 2010 gehuldigd werd vanwege zijn veertigjarig lid maatschap, als lid van de medische staf alsnog een on waarschijnlijk aantal nationale en internationale prijzen op zijn cv kon bijschrijven.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 38