DE TEGENSTANDER 37 Differdange 03 de tegenstander was. De seizoensopening was vervolgens ook niet om over naar huis te schrijven. Pas in de vierde speelronde wist FC Utrecht zijn eerste driepunter te behalen, een 2-0 zege op AZ. Een week eerder had de ploeg in Enschede een pak slaag gekregen van FC Twente: 6-0. TJOKVOLLE ZIEKENBOEG Excuses tellen niet in het topvoetbal, daar weet Jan Wouters alles van. Maar het zat de man die als Ajacied in 1987 de Europa Cup 2 veroverde, ook niet mee. FC Utrecht verloor tijdens de transferw/indow niet alleen het bovengenoemde kwartet, de ziekenboeg zat met Adam Sarota, Cedric van der Gun, Edouard Duplan, Kenny Teijsse en Robin Ruiter tjokvol. Gelukkig was er na de zeperd in Enschede ook goed nieuws te melden. Willem Janssen werd eind augustus overgenomen van hetzelfde FC Twente. Na de komst van de diepgaande middenvelder leek FC Utrecht het lek eindelijk boven te hebben. AZ en RKC werden aan de zegekar ge bonden, terwijl de punten werden gedeeld met Go Ahead Eagles en Roda JC Kerkrade. Alleen in de Kuip werd (onterecht) met I -0 verloren van Feyenoord. De middenmoot is inmiddels weer in zicht. Maar net nu de weg omhoog met Janssen is ingeslagen, lijkt de middenvelder de rest van het seizoen toe te moeten kijken met een ernstige knieblessure. Toch kunnen Wouters en assistent Robbie Alflen zich eraan vasthouden dat het spel van FC Utrecht er steeds beter uit begint te zien. Een belangrijke rol is weggelegd voorYassin Ayoub. De negentienjarige jeugdintemational kwam het afgelopen seizoen door een nare beenbreuk nauwelijks in actie, maar is inmiddels volledig hersteld. Sterker nog, de opvolger van de naar Limburg vertrok ken Kali verkeert in een bloedvorm. De tiener loopt als een volleerde regisseur over het veld en speelt alsof hij al jarenlang op het hoogste niveau actief is. BELANGRIJKE PIONNEN Naast Ayoub zijn ook Jens Toomstra, Steve De Ridder en Robbin Ruiter belangrijke pionnen van de ploeg uit de Domstad. Toomstra, de neo-international die op 7 juni voor Oranje debuteerde tegen Indonesië, onderscheidde zich ook dit seizoen alweer met een paar rake vrije trap pen. De Belg De Ridder, een andere nieuweling in het Oud-Ajacied Cedric van der Gun opende vorige week in de thuiswed strijd tegen RodaJC Kerkrade al vroeg de score, maar het werd uitein delijk een moeizaam 3-3-gelijkspel voor FC Utrecht. keurkorps van Wouters, zorgt in aanvallend opzicht voor aanzienlijk meer power. In doelman Ruiter, weer hersteld van een liesblessure, heeft FC Utrecht een talentvolle en betrouwbare doel man. Ruiter, geboren in Amsterdam maar getogen in Volendam, speelde vanaf zijn vijfde jaar twintig seizoenen voor RKAV Volendam en FC Volendam, alvorens hij vorige zomer naar Utrecht verkaste. In Stadion Gal genwaard ontwikkelde het neefje van eenmalig inter national Jan Ruiter zich tot een van de betere keepers van Nederland. Afgelopen zondag bewees hij met een serie fantastische reddingen én een gestopte penalty zijn waarde voor FC Utrecht. De ploeg van Wouters kwam met een 3-3-gelijkspel goed weg in de thuiswedstrijd tegen Roda JC Kerkrade.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 37