ANGSTGEGNER UIT DE DOMSTAD FC Utrecht Als Ajax vanmiddag FC Utrecht op bezoek krijgt, mag het zich gewaarschuwd weten. De ploeg van oud-Ajacied Jan Wouters kende weliswaar geen geweldige seizoenstart, Utreg geldt de laatste jaren in competitieverband wel als dé angstgegner van de ploeg van Frank de Boer. Tekst Steven Kooijman FC Utrecht-coach Jan Wouters zag een aantal bepalende spelers ver trekken en beleefde een rumoerige seizoenstart met een dramatisch Europees avontuur. Het valt simpelweg niet te ontkennen dat Ajax de laatste seizoenen de ene na de andere ze perd heeft opgelopen tegen de Domstedelin- gen. Van de laatste zes duels die de twee traditieclubs tegen elkaar speelden, won Ajax er niet één. Sterker nog: vier van de zes ontmoetingen gingen verloren. De laatste zege dateert uit het seizoen 2009-2010, toen Ajax op 28 februari in de eigen Amsterdam ArenA gehakt maakte van FC Utrecht: 4-0. Publiekslieveling Luis Suarez zette die zondagmiddag zijn handtekening onder drie treffers. Het afgelopen seizoen boekte Ajax in de Galgenwaard overigens een prima 3-0-zege in de tweede ronde van de KNVB Beker. Tobias Sana, Ryan Babel en Christian Eriksen verzorgden de Amsterdamse productie, nadat een Utrechtse dj de boel voor aanvang van de wed strijd op niet mis te verstane wijze had opgezweept. De cocktail van luide housemuziek, laserstralen en vuurwerk bleek echter een verlammende uitwerking op de spelers van de thuisclub te hebben. De twee competitieduels van het afgelopen seizoen le verden echter geen winnaar op. In Utrecht kwamen de twee kemphanen niet tot scoren, thuis verspeelde Ajax twee dure punten doordat Fabian Sporkslede de bal in het verkeerde doel kopte. Ryan Babel had de thuisclub nog wel op een snelle voorsprong gezet. ONTHUTSENDE UITSCHAKELING Van het elftal waarmee FC Utrecht de laatste jaren tegen Ajax zo succesvol en trefzeker was, is niet veel meer over. In navolging van de Benelux-internationals Dries Mertens, Kevin Strootman, Ricky van Wolfswinkel en Michel Vorm keerden de sterkhouders Jan Wuytens (AZ), Mike van der Hoom (Ajax), Nana Asare (AA Gent) en Anouar Kali (Roda JC Kerkrade) de FC de rug toe. Wuytens en Van der Hoorn vormden het afgelopen seizoen, waarin FC Utrecht met een keurige vijfde plaats Europees voetbal afdwong, een ijzersterk duo in het centrum van de verde diging. Asare, de stoere Afrikaanse krijger, en de speelse vormgever Kali waren twee belangrijke schakels op het sterke middenveld van FC Utrecht. Het vertrek van het kwartet sleutelspelers woog zwaar voor de sympathieke Jan Wouters en de zijnen. Onthut send was de uitschakeling in de tweede voorronde van de UEFA Europa League, waarin het nietige Luxemburgse

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 36