AJAX LAAT ZEGE GIJ 26 TERUGBLIK Stefano Denswil leek Ajax naar de zege op AC Milan te koppen, maar een benutte penalty van eenniansthe- ater Mario Balotelli kostte de Ajacieden in blessuretijd alsnog twee punten. uu|" dat je nu met een punt staat, maar uitein- M delijk kan ik leven met een gelijkspel,' conclu- ^■■■deerde Frank de Boer. Drie dagen na de thuis wedstrijd tegen Go Ahead Eagles had de trainer twee mutaties in zijn basisploeg. Spits Kolbeinn Sigthórsson was de vervanger van de geblesseerde Bojan Krkic. Daley Blind nam de linksbackpositie over van Nicolai Boilesen. De Boers collega Massimiliano Allegri moest het stellen zonder de geblesseerde smaakmakers Kaka en Stephan El Shaarawy. Met eyecatchers als Mario Balotelli, Robin- ho, Riccardo Montolivo en oud-Ajacied Nigel de Jong aan de aftrap had Allegri toch voldoende kwaliteit en routine tot zijn beschikking. Urby Emanuelson nam bij de start van de dertiende officiële Europese ontmoeting tussen Ajax en AC Milan plaats op de Italiaanse bank. De oud-Ajacied moest zich tevreden stellen met een invalbeurt, laat in de wedstrijd. Ajax bewees zich al in de beginfase een slechte dienst door niet te scoren. Er was vooral de eerste 45 minuten duidelijk één ploeg die voetbalde en dat was de thuis ploeg, In de openingsminuten had Kolbeinn Sigthórsson het thuispubliek al kunnen laten juichen. De inzet van de IJslander ketste af op het lichaam van Christian Abbiati. Een vliegend schot van Viktor Fischer bracht de uitver kochte Amsterdam ArenA ook bijna in extase. De vuur pijl scheerde nét langs de verkeerde kant van de paal. De Italianen dwongen pas in de 3 I ste minuut hun eer ste, en tot aan de rust enige echte kans af. Op aange ven van linksback Kévin Constant werd aanspeelpunt Balotelli het afronden onmogelijk gemaakt door Jasper Cillessen. Omdat Lerin Duarte (direct genomen vrije trap; redding Abbiati) en Moisander (afstandsschot over) evenmin konden toeslaan, was de O-O-ruststand een angstige.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 26