ZESKLAPPER IN ÉÉN I De Boer terug. 'Ik heb dat ook negentig minuten terug gezien. Dan zie je dat ook jagen en verdedigen mooi zijn. En als je direct vier man om een tegenstander hebt staan, dan maakt die vanzelf ook fouten.' Ajax begon weliswaar flitsend, maar ondervond in de eerste minuten ook tegenslag. Bojan Krkic, gestart als centrumspits, moest het veld al na enkele minuten ge blesseerd verlaten. Kolbeinn Sigthórsson - verrassend be gonnen als wissel - kon zijn trainingspak alsnog uittrekken. Er verscheen een op enkele plekken opvallende thuisploeg aan de aftrap. Lesly de Sa startte als rechtsbuiten. Christian Poulsen begon centraal op het middenveld. De meeste ogen waren gericht op Jasper Cillessen in zijn nieuwe rol als eerste keeper. Ajax stapelde al snel kans op kans tegen de promoven dus uit de Jupiler League, en had daarbij in linksbuiten Viktor Fischer een voorname aanjager. Binnen een mi nuut schoot de Deen rakelings naast. In de openingsmi nuten mikte ook aanvoerder Siem de Jong zijn schot poging voorlangs. Maar wat de Ajacieden voor rust ook ondernamen, tot een doelpunt kwam het niet. Ricardo van Rhijn loste een vliegend schot dat over de dwars- lat verdween. In het vervolg was vooral Fischer telkens dicht bij een treffer. De Deen zag een schot in het zijnet verdwijnen, terwijl een andere poging pal voor de doel lijn werd gekeerd. Poulsen trad tussentijds op bij een spaarzame kans voor de Deventenaren. Na een zeld zaam slippertje van Cillessen, die een bal na een comer niet ver genoeg wegstompte, bracht de routinier red ding vanaf zijn doellijn. 'Ik wilde vandaag ook een Ajax zien dat agressief was in spel, coaching en het afjagen van de tegenstander,' blikte OMGEKEERD 'PSV-SCENARIO' Na een doelpuntloze eerste helft bemachtigden de Aja cieden met enig fortuin een voorsprong. Jop van der Linden schoot een 'assist' van Sigthórsson voorbij zijn eigen doelman Eloy Room. Na de 1-0 ontvouwde zich iets wat verdraaid veel leek op een omgekeerd 'PSV- scenario' waarbij de doelpunten elkaar in moordend tempo opvolgden. In vijf minuten liepen de Amsterdam mers uit naar een comfortabele voorsprong. Twee minuten na de openingstreffer schoot Ajax via De Sa op geheel eigen kracht en van dichtbij raak: 2-0. Respectievelijk twee en drie minuten later was Sigthórs son twee keer achtereen trefzeker. Eerst schoot de IJs- 24 TERUGBLIK In een wedstrijd met twee gezichten tankten de Ajacieden tegen Go Ahead Eagles het broodnodige vertrou wen. Een kansenmissend Ajax volgde zichzelf na rust op door een trefzeker Ajax: 6-0.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 24