'Voetballen doe je met je hoofd en je benen helpen mee. Als je je hoofd niet gebruikt, kom je met je benen te kort. Een speler die sprintend achter de bal aan moet, is te laat vertrokken. Je moet goed opletten, je hersens gebruiken. Dennis Bergkamp was nooit te laat' Johan Cruijff BIOGRAFIE 17 wedstrijd net die paar meter ruimte te verschaffen waarmee ik beslissend kon zijn. Spelers die kunnen samenspelen op gevoel zijn topspelers, zij zijn de echte voetballers.' BOOS JUICHEN IN DE BEKERFINALE VAN '93 'Die kritiek van Van Gaal op Jonk en mij was respectloos. Het stak mij omdat ik er juist alles aan had gedaan om het bij Ajax mooi af te sluiten. Ik heb zelfs wedstrijden gespeeld, terwijl ik eigenlijk geblesseerd was. Om maar niet het geouwehoer te krijgen dat ik mij spaarde voor 'Op het laatst had ik bij Ajax toch een beetje het gevoel dat mij kwalijk werd genomen dat ik wegging. Ik vond dat heel raar, en teleurstellend. Ik had al voor de winterstop keurig netjes aangegeven dat het mijn laatste jaar zou zijn. Ik gaf Ajax alle tijd om op mijn vertrek in te spelen en de club verdiende een enorme smak geld aan mij. Mooier kon toch niet? En bij Ajax hoort het toch zo te zijn dat een zelf opgeleide speler die het een tijdje goed in het eerste heeft gedaan voor veel geld wordt verkocht? Nou dan. 'Mijn carrière is het beste voorbeeld dat ik jonge spelers Inter. En zijn suggestie dat het elftal slechter ging spelen door onze transfer sloeg helemaal nergens op. Van Gaal was nog zoekende, het elftal was nog zoekende, het was nog niet af en daardoor presteerde Ajax te wisselvallig. Dat was de reden dat we geen kampioen werden en Van Gaal wist dat ook. Het frustreerde hem, hij wist er geen raad mee en legde de schuld toen maar neer bij Wim en mij. 'Ik was gegriefd. De opmerkingen van Van Gaal zaten me nog steeds niet lekker en als ik wat minder speelde, reageerde het publiek daar ook negatief op, alsof ik de kantjes ervanaf liep. De wissel tegen Willem II zat in mijn achterhoofd en Van Gaal had in die bekerfinale Jonk er ook al uitgehaald. En dan had ik die middag ook nog eens êen erg vervelende tegenstander. Maarten de Jong hing de hele wedstrijd aan mijn shirt waardoor ik al wat kansjes had gemist. Toen-ie er dan toch in ging, kwam er best wat irritatie naar boven. Vandaar dat boze juichen. ïen hand van Johan Cruijff bij de afscheidswedstrijd.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 17