IN MEMORIAM 23 daar in 2010 zelf trots op terug. 'Vooral ook omdat er in die tijd zo veel goede spelers in Spanje voetbalden. Neem Johan Cruijff en Johan Neeskens bij FC Barcelona. Ook Mario Kempes was een ster in de Primera Division. Ook toen speelde ik natuurlijk tegen Real Madrid. Wist je dat ik zeven keer tegen Real heb gespeeld en zeven keer niet heb vedoren?' In de legendarische Europa Cup-wedstrijd van zijn hooghoudstunt was Mühren bovendien de maker van de enige treffer. Ajax versloeg in de halve eindstrijd, in het hol van de leeuw, Real Madrid met 0-1'Vraag wie het enige doelpunt maakte en je zult tien namen horen. Behalve mijn naam,' stelde de tienvoudige internatio nal met de hem kenmerkende bescheidenheid en een vleugje humor vast. PLEZIER Jaren geleden haalde Gerrie Mühren meer herinneringen op aan zijn tijd bij Ajax: 'Zo vond ik mijn doelpunt tegen Bayern München het mooiste. Maar ook de Ajax - Feye- noord die we met 2-1 wonnen door een doelpunt van mij en één van Arnold net voortijd, was schitterend,' sprak hij eind 2003. Naast zijn debuut in Ajax I sprak Mühren in 2008 vol trots over de jubileumtreffer die hij ooit maakte als Ajacied. 'Ajax speelde tegen Telstar en direct na de aftrap stond iedereen van ons in het strafschopgebied van Telstar. Ik snapte er niets van en sloot ook maar aan. Swart legde de bal terug en drie man maaiden er overheen. Ik kon de bal zo intikken en kreeg een staande ovatie. Ik begreep er niets van. Bleek mijn goal het duizendste doelpunt van Ajax in Eredivisieverband te zijn. Die wilde iedereen wel scoren, ledereen wist het ook, behalve ik!' Tot ver na zijn carrière bleef Gerrie Mühren actief met een bal. Samen met broer Arnold organiseerde hij voet- balclinics op de Nederlandse amateurvelden. Alles om de voetbaljeugd plezier in het voetbal bij te brengen. Want dat was voetbal toch vooral voor Geme Mühren: plezier, heel veel plezier. Gerrie Mühren viert met Johnny Rep en Johan Cruijff het winnen van de Wereldbeker in september 1972.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 23