'Waar we naartoe willen, is dat we die grootste talenten iets langer kunnen behouden, tot pakweg hun 23ste' 14 INTERVIEW n FATSOENLIJK Zakendoen zit in zijn bloed, al nuanceert hij graag het De twee oud-voetballers in Ajax' directieteam tijdens de afscheidswedstrijd van Edwin van der Sar hpp (1 V3n kpiharnp nnnpr- op 3 augustus 2011 met de UEFA Champions League die zij in 1995 met Ajax wonnen. handelaar dat sommigen dat hij vertegenwoordigt. 'We zijn een bepaalde weg van hem schetsen. 'Zoiets gaat een eigen leven leiden, ingeslagen en die route blijven we volgen. Dat betekent Het gaat er volgens mij niet zozeer om of iemand hard dat we alleen incidenteel nog een extreem bedrag zul- onderhandelt of niet hard. Of het nu een transfer is of ceren, zoals tachtig procent van de clubs in Nederland de afgelopen tien jaar wel gedaan heeft.' Overmars legt uit dat een lucratieve transfer zoals die van Christian Eriksen naar Tottenham Hotspur voor Ajax van vitaal be lang is. 'Wij investeren zo veel in dit gebiedje waar we nu zitten, dat we die inkomsten gewoon nodig hebben om onszelf te kun nen bedruipen. Waar we naartoe willen, is dat we die grootste talenten iets langer kunnen behouden, tot pakweg hun 23ste.' len spenderen om een speler binnen te halen. Voor het overige is het zaak dat ze van onderaf naar boven komen borrelen. Ik ben ervan overtuigd dat supporters het kunnen accepteren als je daardoor een keer geen kampioen wordt, zolang het beleid maar duidelijk is en het belang van de club ermee is gediend. Wij willen geen onverantwoorde risico's nemen en op het randje balan- een contractverlenging of een speler die zijn eerste con tract krijgt: het moet allemaal fatsoenlijk en op een goede manier gaan. Als het onredelijk is, dan stoppen we er snel mee. Daar heb ik een hartgrondige hekel aan. Bij transfers zie je weieens dat verschillende partijen wekenlang met elkaar bezig zijn, telkens komen er weer nieuwe dingetjes op tafel. Bij rriij zul je dat nooit meemaken. Toen we in

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 14