IN DECLUBVAN 100 HET GETAL Daley Blind gaat zijn vader achterna VAN Daley Blind speelde op 18 augustus tegen Feyenoord zijn honderdste officiële wedstrijd voor Ajax en trad daarmee toe tot de Club van 100. Zijn jubileumwedstrijd was een feestelijke. Ajax won de Klassieker met 2-1Blinds honderdste kan gezien worden als een verlate bekroning van het geweldige seizoen dat hij achter de rug heeft. Als er iemand zich in 2012-2013 een vechter heeft ge toond, dan was het Daley Blind wel. Kende de linksback bij de start nog wat problemen, aan het einde werd hij tot Ajacied van het Jaar uitgeroepen. Niet voor niets kwamen in deze sterke periode ook uitverkiezingen voor Oranje. Blind maakte op 6 februari 2013 tegen Italië I -1zijn debuut als international, en was daarmee de I I2de Ajacied in de geschiedenis die uitkwam voor het Nederlands elftal. Zijn debuut in Ajax I was op 7 december 2008, toen hij in de tweede helft van de uitwedstrijd tegen FC Volen- dam I -2) inviel voor Eyong Enoh. Zijn eerste actie was meteen nuttig. Hij ging achter een verloren gewaande bal bij de Volendamse achterlijn aan en forceerde de hoekschop waaruit Jan Vertonghen de winnende tref fer maakte. Op de tribune waren zijn ouders er getuige van. In de tweede helft van het seizoen 2009-2010 werd Blind verhuurd aan FC Groningen. Terug bij Ajax ging het pas lekker lopen met Blind toen Frank de Boer in december 2010 Martin Jol opvolgde als hoofdcoach. In 201 I, 2012 en 2013 stond Blind met de kampioens- schaal in zijn handen. Aan zijn derde titel droeg Blind óók bij met zijn eerste twee officiële Ajax-doelpunten. Inmiddels won hij ook de Johan Cruijff Schaal en speelde hij 73 duels in de Eredivisie, 8 in de beker, 3 om de Johan Cruijff Schaal, 8 in de Champions League, 7 in de Europa League en I in de UEFA Cup. Met zijn lidmaatschap van de (officieuze) Club van 100, die gevormd wordt door spelers die honderd of meer officiële wedstrijden voor Ajax hebben gespeeld, treedt Blind junior in de voetspo ren van zijn vader. Danny Blind neemt op de ranglijst van Ajacieden met de meeste wedstrijden achter hun naam de derde plaats in, achter Sjaak Swart en Wim Suurbier, met maar liefst 493 duels. Daley heeft dus nog een lange weg te gaan voor hij daar in de buurt zal komen, maar het begin is er. •EGON Daley Blind is als 150ste Ajacied toegetreden tot de Club van 100.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 38