OPNIEUW PUNTEN Gl 26 TERUGBLIK Ajax bleef ook in de derde uitwedstrijd van dit seizoen zonder winst. Lasse Schone bracht Ajax in de eerste helft aan de leiding, maar invaller Cénero Zeefuik schoot FC Groningen naar 1-1. De uitwedstrijd tegen FC Groningen kon gezien worden als een test voor Ajax, dat het voor het eerst moest stellen zonder Toby Alder- weireld en Christian Eriksen. De Belg was bijna rond met Atlético Madrid, terwijl de Deen al naar Tottenham Hotspur was vertrokken. Daarnaast kon Frank de Boer ook niet beschikken over Siem de Jong, die aan het her stellen was van een klaplong. De trainer koos voor een centrum bestaande uit Niklas Moisander (aanvoerder en rechts in het centrum) en Stefano Denswil. Op het mid denveld mocht Thulani Serero het verlies van Eriksen proberen op te vangen en ook voorin voerde De Boer een wijziging door, Tobias Sana kreeg op links de voor keur boven Viktor Fischer, die het seizoen ongelukkig was begonnen. Na een aftastende beginfase, waarin het tempo laag lag en beide ploegen desondanks erg slordig waren in de passing, viel de openingstreffer in de achttiende minuut uit de lucht. Lasse Schone schoot van afstand in de verre hoek raak, O-I. Gezien het verschil in balbezit (36 om 64 procent in Amsterdams voordeel) was het een ver diende voorsprong voor de formatie van De Boer. In de 38ste minuut was het bijna weer gelijk toen Gro ningen razendsnel omschakelde nadat Kolbeinn Sig- thórsson in botsing was gekomen met doelman Marco Bizot. Het leverde de thuisploeg uiteindelijk niet meer op dan een hoekschop. De wedstrijd kabbelde in een (te) laag tempo naar het rustsignaal. TOTAAL ONNODIG In de tweede helft had invaller Género Zeefuik zeven minuten nodig om voor het eerst gevaarlijk door te ko men. Maar Kenneth Vermeer anticipeerde uitstekend op dé diepe bal en met een fraaie kopbal voorkwam hij dat de Invaller in balbezit kwam. Het bleek de aanzet tot een fase waarin Groningen het initiatief naar zich toe trok In de 56ste minuut leverde dat bijna de gelijkmaker op van Eric Botteghin, maar met een uitstekende reflex voorkwam Vermeer die. Na ruim een uur spelen leek Ajax zich aan de druk te ontworstelen met goede acties van Bojan op links én rechts. Maar de landskampioen moest wel waakzaam blijven voor Groningse impulsen. Na zeventig minuten maakte Sigthórsson, die nauwelijks in het spel was voor gekomen, plaats voor Danny Hoesen, Een kwartier voor tijd wist Zeefuik de gelijkmaker binnen te frommeleen toen Vermeer de bal losliet. 'We misten de alertheid om ten koste van alles een tegengoal te voorkomen. Ken neth laat dan wel los, maar er had helemaal niet gekopt mogen worden door Groningen,' vond De Boer tijdens de persconferentie. Kort voor die gelijkmaker had Ajax op 0-2 moeten komen. Maar Bojan verzuimde de in scoringspositie verkerende Schone te bedienen en ging voor eigen succes. Dat ging mis en Groningen scoorde kort daarop de I -1 Ajax deed er alles aan om niet weer buitenshuis pun tenverlies op te lopen. Het leverde spectaculaire mo menten op. In de 81 ste minuut speelde Maikel Kieften-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 26