SIGTHÓRSSON BESLISSEND De laatste editie van Ajax - Feyenoord had alles in zich wat de Klassieker tot een klassieker maakt: doelpun ten, spanning, enerverende momenten, kunstzinnige dundoeken plus een fantastische stadionsfeer. Twee treffers van spits Kolbeinn Sigthórsson volstonden uiteindelijk voor een 2-l-zege op de aartsrivaal. De trainers Frank de Boer en Ronald Koeman stonden voor een interessant puzzeltje. Door blessures en schorsingen waren beiden ge dwongen tot aanpassingen. De na zijn rode kaart tegen AZ geschorste Ricardo van Rhijn werd vervangen door Ruben Ligeon. Vanwege de afwezigheid van Siem de Jong (klaplong) werd het Ajax-middenveld ingevuld door Lasse Schone, controleur Christian Poulsen en linkshalf Christian Eriksen. Koeman vond vervangers voor de ge schorsten Jordy van Deelen en Stefan de Vrij. Ook de Rotterdamse equipe zag er dus iets anders uit dan in de met I -4 verloren thuiswedstrijd tegen FC Twente. Ajax kende een valse start. Of, anders beschouwd: Feyenoord kwam met enige mazzel al vroeg op voor sprong. Met meer geluk dan wijsheid rolde de bal in de zesde minuut uit een vrije trap van Ruud Vormer voor de voeten van Graziano Pellè. De Italiaan kon van dichtbij intikken: 0-1 Wat in de eerste helft (en eigenlijk het complete ver volg) volgde was een enorme kansenreeks voor de thuisploeg. Het was simpelweg eenrichtingsverkeer naar het doel van Erwin Mulder. Eerst liepen Sigthórsson en Bojan elkaar in de weg bij een loepzuivere voorzet van Viktor Fischer. Vervolgens schoot Eriksen voorlangs, werd een schot van Fischer geblokt en zag iets later Eriksen zijn inzet door Mulder onschadelijk gemaakt. Het waren slechts drie van de aller- grootste Ajax-kansen die het eerste half uur de revue passeerden. Ajax kwam na 31 minuten zeer ver diend op gelijke hoogte. Daarvoor was wel een penalty nodig, ingeleid door een lichte overtreding van Vor mer op Fischer. Sigthórsson schoot de strafschop hard, hoog en onberis pelijk voorbij Mulder I -1Zes minu ten later was de IJslandse Ajax-spits opnieuw het scorende eindstation. De puike voorzet van Ligeon werd koppend voorbij Mulder verlengd. Het immense veldoverwicht was na Sigthórssons tweede goal eindelijk in de juiste cijfers uitgedrukt: 2-1. Niets leek de Ajacieden ook na de rust te weerhouden van een overwinning met duidelijkere cijfers. SLORDIGHEDEN Een licht luwende kansenreeks na rust plus nogal wat slordigheden gaven Feyenoord iets meer lucht. Kenneth Vermeer behield wel negentig minuten lang zijn concen tratie en scherpte en greep bij spaarzame kansjes voor de gasten prima in. Pellè kwam er als meest gevreesde Feyenoorder feitelijk nauwelijks meer aan te pas. De Am sterdammers hadden hun tegenstrevers voor rust over tuigend bij de strot. Maar na de pauze kregen de Feye- r noorders bij vlagen weer kansen om op adem te komen. Ajax nam daarmee bij de minimale voorsprong het ri sico van een nieuwe 'gelukkige' Feyenoord-goal. Met de verse krachten Danny Hoesen (voor Bojan), Thulani Serero (vervanger Schóne) en debutant Mike van der Hoom (Ligeon) moest de zege in het laatste kwartier definitief worden veiliggesteld. Dat bleek uiteindelijk geen al te moeilijke opgave. De Rotterdammers, inclu-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 22