'De jongens die nu kunnen opschuiven in de hiërarchie doen extra hun best om een plaatsje in het team te veroveren. Het vertrek van de een maakt anderen gretiger 14 INTERVIEW ZONNIGE KANT De Finse Ajacied loopt inmiddels lang genoeg mee in de voetballerij om te weten hoe het mechanisme werkt: daar waar supporters altijd de beste spelers in het shirt van hun club willen zien, daar heeft de speler ambities en dromen die hij najaagt en wil de club graag nog goed geld verdienen aan een voetballer van wie het contract bijna eindigt. 'Ik begrijp de zakelijke kant en ik zie ook wel in dat Christian en Toby in Nederland bijna niets meer te winnen of te bewijzen hadden. Ze hebben met hun prestaties laten zien dat ze toe waren aan een nieuwe stap in hun carrières.' Jammer blijft het altijd, als een gewaardeerde collega ver trekt. Moisander zag dat ook wel terug als hij in de eerste dagen na de twee transfers zijn blik door de kleedkamer liet gaan. De stemming was een beetje bedrukt, er werden net wat minder grappen gemaakt dan voorheen. Ook in dat opzicht was het beter geweest als de deal met Tottenham over Eriksen en de gang van Alderweireld naar Atlético direct na het voorgaande seizoen waren beklonken, beaamt Moisander. 'Dan heeft de club meer tijd om te proberen goede vervangers aan te trekken en die nieuwe spelers hebben dan meer tijd om te ac climatiseren, zodat het team klaar is als het seizoen echt begint. Maar ja, dit is hoe het werkt in het voetbal, zo zijn de regels. Zolang clubs in deze fase nog spelers mogen aantrekken, zullen ze die mogelijkheid gebruiken.' En als het stof is gaan liggen, blijkt er ook altijd weer een zonnige kant aan het verhaal, meent Moisander. 'Je ziet dat iedereen toch vrij snel overgaat tot de orde van de dag en dat de jongens die nu kunnen opschuiven in de hiërarchie extra hun best doen om een plaatsje in het team te veroveren. Het vertrek van de een maakt anderen gretiger. Zo kan het toch positief uitpakken.' BARCELONA Als Ajax vanavond met die nieuwe energie de compe titie hervat tegen PEC Zwolle zal blijken hoe de ploeg er nu voor staat, zegt Moisander. Twee weken geleden in Groningen was het vertrek van Eriksen nog een verse wond en de verkoop van Alderweireld zelfs nog niet eens officieel beklonken. In de interlandperiode die volgde, kreeg iedereen de gelegenheid om de gebeurtenissen te laten bezinken en te wennen aan de nieuwe realiteit. Zelf fungeerde de Ajacied weer als aanvoerder van het Finse nationale team, dat de degens kruiste met Georgië en wereldkampioen Spanje. Bij die laatste ploeg trof Moisander met Andrés Iniesta, Xavi, Pedro, Cesc Fabregas en Jordi Alba vijf spelers die woensdag andermaal tegenover hem kunnen staan, als hij met Ajax in Camp Nou aantreedt tegen hun werk gever FC Barcelona. Een confrontatie die bij sommigen wellicht voor knikkende knieën zorgt, maar in elk geval niet bij Moisander. 'Dit is vooral iets om naar uit te kijken. Voor de loting van de Champions League geldt eigenlijk hetzelfde als voor de transfers van Chnstian en Toby: we wisten dat dit zou kunnen gebeuren. Het hoort bij een topclub om het tegen zulke grote tegenstanders op te nemen, op het hoogst mogelijke podium, in de grootste stadions van Europa. Dat is in feite precies wat je wilt, als Ajax. Oké, als je puur kijkt naar de kans om ver te komen in het toernooi, dan was die groter geweest als er minder aansprekende tegenstanders uit de balletjes waren gekomen. Maar dit is wat het is. Ik verheug me erop.' BELONING Trots, vereerd en zielsgelukkig was hij toen Ajax hem begin vorig seizoen terughaalde. Het voelde als een be loning voor zes jaar hard werken, zes jaar investeren. Met

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 14