150 COMPETITIEDUELS HET GETAL 34 HET GETAL De aanvoerder jubileert VAN Siem de Jong speelde twee weken geleden tegen RodaJC zijn 150ste competitiewedstrijd. De aanvoerder zette zijn jubileum luister bij met zijn 51ste competitiedoelpunt. De Jong (24), bezig aan zijn zevende seizoen als Ajacied, is inmiddels een behoorlijk 'grote mijnheer' in de Ajax-statistieken. Met zijn hui dige totaal van 219 officiële wedstrijden bezet hij een met Arnold Mühren en Jan Vertonghen gedeelde veer tigste plaats in de (door Sjaak Swart met 603 aange voerde) lijst van Ajacieden met de meeste wedstrijden achter hun naam. De Jong maakte zijn officiële debuut als Ajacied op 26 september 2007 in de bekerwedstrijd tegen Kozakken Boys. Op sportpark de Zwaaier in Werkendam liet trai ner Henk ten Cate De Jong in de 78ste minuut invallen voor Jan Vertonghen. Het debuut duurde langer dan voorzien want Ajax had er een verlenging voor nodig om de amateurs te verslaan I -2). Anderhalve week later maakte De Jong zijn competitiedebuut, wéér als invaller in een moeizame uitwedstrijd. Sparta had in de Jubilaris Siem de Jong juicht na zijn doelpunt tegen RodaJC. slotfase juist 2-1 gemaakt toen De Jong in de 84ste mi nuut Luis Suarez kwam vervangen. In de extra tijd redde de jongeling een punt voor zijn club door de gelijkmaker te scoren. In zijn eerste seizoen speelde De Jong in totaal 22 com petitiewedstrijden, voornamelijk als invaller. Zijn beide doelpunten maakte hij in Rotterdam. Op I I november 2007 stond hij koud in het veld toen hij Ajax in de Kuip op een 2-1-voorsprong bracht tegen Feyenoord (eind stand: 2-2). Het tweede seizoen verliep mede door blessures niet naar wens, maar in 2009-2010 groeide De jong uit tot een vaste waarde. Het seizoen 2010- 201 I sloot hij op glorieuze wijze af door twee maal te scoren in de kampioenswedstrijd tegen FC Twente (3-1). Vorig seizoen werd hij, inmiddels aanvoerder, voor de derde maal op rij kampioen. De Jong sloot het seizoen af als clubtopscorer (met het relatief ge ringe aantal van twaalf doelpunten). Zijn doelpunt in de kampioenswedstrijd tegen Willem II (5-0) was zijn vijftigste competitiegoal.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 34