RODE KAART KANTEL! 22 TERUGBLIK Zestig minuten lang leek Ajax op bezoek bij AZ op weg naar de overwinning, maar na het wegsturen van Ricardo van Rhijn voltrok zich een doemscenario dat eindigde met een 3-2-nederlaag. Na afloop van het duel complimenteerde Frank de Boer zijn winnende collega Gertjan Verbeek met de prestatie van diens ploeg, maar tegelijk oordeelde de coach dat zijn eigen elftal niet had thuisgegeven op sommige momenten. Vooral niet in de eerste helft, waann hij zijn ploeg niet scherp genoeg vond. 'De tweede helft controleerden we wel maar toen was er een beslissing die de wedstrijd deed kantelen.' Hij doelde op de rode kaart voor Van Rhijn, die Viergever na licht contact tegen het gras werkte in het strafschopgebied. Het werd door de benutte pe nalty 2-2, waarna AZ het geloof terugkreeg. 'Wij hadden dat gevoel minder, Alsnog hoef je dan niet te verliezen, maar zij speelden het goed uit tegen tien man.' Zijn spelers begonnen in het uitverkochte AFAS Stadion stroef. Weliswaar met de bal in bezit, maar het was AZ dat de eerste kansen kreeg. Eerst was er een slap schot van Johann Berg Gudmundsson, vlak erna een knal van Roy Beerens, die Daley Blind op zijn weg vond. Nog het dichtst bij een doelpunt was Nemanja Gudelj, wiens spectaculaire omhaal net naast het doel van Kenneth Vermeer belandde. Ondertussen was het Ajax dat met verzorgd combinatiespel het vijan delijk doel probeerde te bereiken. Dat lukte maar mondjesmaat, maar desondanks was het na twintig mi nuten spelen 0-1 voor de bezoe kers. De bejubelde Ajacied was Christian Eriksen, die de bal vanuit een vrije trap van een meter of 25 achter AZ-doelman Esteban krulde. Even later was de score nog bijna verdubbeld ook. Bojan speelde de bal breed op de wachtende Viktor Fischer, maar Markus Henriksen kreeg er de punt van zijn schoen tussen. 'Hadden we toen gescoord, dan was de wedstrijd misschien wel gespeeld,' aldus De Boer. NOODSCENARIO Hoewel Ajax de betere partij was, kwam AZ vlak voor rust toch op gelijke hoogte via Roy Beerens. Hij kreeg de bal voor zijn voeten na een corner en prikte binnen. Voordat Beerens kon scoren, leek Kenneth Vermeer te worden gehinderd voor zijn doelmond, maar scheids rechter Bas Nijhuis constateerde geen overtreding. De Boer over de eerste helft: 'Ik miste scherpte. Cross-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 22