DE TEGENSTANDER 33 Frank Demouge bedankt de supporters nadat RodaJC op het nippertje aan degradatie is ontsnapt. DREUN Inderdaad slaagde de Roda-leiding er de afgelopen maan den in een flink aantal spelers te lozen. De verhuizing van Laurent Delorge, Adil Ramzl (vorig jaar in de ArenA nog de maker van de openingstreffer; het werd uitein delijk I -1Rob Wielaart en Jimmy Hempte was financi eel hoogst noodzakelijk en daardoor welkom. Maar het vertrek van één speler was wel een echte dreun. Na twee zeer succesvolle seizoenen ging de Syrische spits Sanharib Malki in juni 2013 naar Kasimpa$a SK, een club uit een buitenwijk van Istanbul. Het vertrek van Malki zal in Limburg nog regelmatig zeer worden betreurd. Al in zijn eerste jaar verbrak hij het oeroude clubrecord van Dick Nanninga door 25 doelpunten in één seizoen te produceren en afgelopen februari 2013 werd hij de eerste Eredivisie-aanvaller die erin slaagde om in één seizoen in drie verschillende wed strijden al in de eerste minuut te scoren. Zonder Malki is de druk op de schouders van Frank De mouge aanmerkelijk groter geworden. De 1.90 meter lange spits heeft een merkwaardig seizoen achter de rug. Een jaar geleden nog keerde hij FC Utrecht de rug toe in de hoop om bij het op het op twee na hoogste niveau spelende Bournemouth een aardige entree te kunnen maken in het Engelse profvoetbal. Het werd geen suc ces. Demouge speelde maar twee wedstrijden en werd in januari al uitgeleend aan Roda, dat hem deze zomer definitief overnam, nadat Bournemouth zijn contract had opgezegd. Bij Roda was hij afgelopen voorjaar met zijn zes treffers trouwens wel succesvol. De hoop om in ieder geval een deel van de productie van Malki over te nemen drukt overigens niet alleen op de schouders van Demouge. De Hongaarse spits Krisztian Németh (in 2012 overgekomen van RKC Waalwijk) is uiterst gevaarlijk, terwijl de jeugdige vleugelspeler Guus Hupperts geldt als een van de grootste talenten van het huidige Roda. VOLWASSEN STANDPUNT Dat Roda JC, ondanks de tegenvallende resultaten van afgelopen seizoen en de slinkende begroting, door som mige spelers toch wel degelijk wordt gezien als een opstap naar 'grotere dingen', bleek eind juni toen de bebaarde middenvelder Anouar Kali volkomen onverwacht een driejarig contract tekende in Kerkrade. De in Utrecht geboren Marokkaanse Nederlander werd op zestienjarige leeftijd doorWim van Hanegem voor het eerst bij de A-selectie van FC Utrecht gehaald en werd de afgelopen twee seizoenen min of meer basisspeler. Geen wonder dan ook dat FC Utrecht zijn aflopende contract graag wilde verlengen en andere clubs (Ander- lecht melde zich zelfs officieel) op het vinkentouw zaten. Maar Kali acht zichzelf pas rijp voor een overgang naar een échte topclub, als hij ook met de ongemakken van een verhuizing naar een totaal andere omgeving heeft leren omgaan. Een heel volwassen standpunt waarvan Roda dankbaar profiteerde. Uiteraard ontving Ruud Brood de net 22-jarige Marokkaanse onder-21 -international met open armen. In de ArenA speelt hij vandaag tegen de club waarvoor hij al tussen zijn achtste en zijn twaalfde speelde. En waar hij, zo wordt beweerd, in de toekomst graag nog eens voor zou willen uitkomen. Eind juni tekende middenvelder Anouar Kali volkomen onverwacht een driejarig contract in Kerkrade.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 33