'In de ArenA moeten we alles winnen. Altijd' 16 INTERVIEW en met performance-oefeningen. We willen dat ze meer doen dan fysiotherapie alleen. Ook in dat opzicht zijn we een andere richting ingeslagen.' 'We streven natuurlijk naar zo min mogelijk blessures. Vorig seizoen hebben we dat van 43 blessures in een jaar teruggebracht naar 19 blessures. Dat is dus een heel grote plus. Toch wil je altijd nóg minder blessures. Perry doet bijvoorbeeld voor wedstrijden en trainingen movement skills met spelers. Ook zo hopen we blessures tegen te gaan.' Ook de noviteit om twee oefenduels op een en dezelfde dag te spelen moet bijdragen aan minder bles sureleed. Omdat zodoende in de voorbereiding vrijwel alle Ajacieden in gelijke mate aan speeltijd toekwamen, was de individuele belasting nagenoeg gelijk. JONG AJAX Over leertrajecten gesproken: ook de deelname van Jong Ajax in de Jupiler League zal dit seizoen zijn weerslag krijgen op het vlaggenschip. Het kan nog flink puzzelen worden voor de Ajax-trainers. De Boer en zijn collega trainers zullen wekelijks afgewogen moeten beoordelen welke speler waar speelt. Naast de allesbepalende resulta- De Boer langs de lijn tijdens de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal. Ondanks de uiteindelijke winst van de eerste prijs van het seizoen ver liep in de laatste testcase van de voorbereiding nog niet alles naar wens. ten van het eerste elftal moet ook de Beloftenploeg goed voor de dag komen in de voormalige Eerste Divisie. De Boer is zeer positief over Ajax' deelname aan de Jupiler League. Het biedt Ajax-talenten de kans zich versneld te ontwikkelen. 'Ontwikkelen blijft het belangrijkste, maar voetbal in de Jupiler League is ook resultaatgerichter,' weet De Boer. 'Je kunt kampioen worden van de Eerste Divisie. Het zou geweldig zijn als dat lukt met Jong Ajax. De spelers krijgen in elk geval meer weerstand, het spel zal fysieker zijn. Een nadeel is dat ik jongens minder vaak kan laten invallen. Daar moet je als trainer rekening mee houden: een minuut invallen betekent hetzelfde weekeinde niet meer meedoen met Jong Ajax. Desondanks ben ik ervan overtuigd dat dit het leerproces ten goede komt.' De Boer geniet van het kneden van zijn favoriete formatie. Alles met het doel zijn Ajacied optimaal te laten pres teren. Het ging de Monnickendammer in de afgelopen tweeënhalf jaar al goed af. Toch is De Boer er de persoon niet naar lang na te genieten van de drie landstitels die hij inmiddels in recordtijd verzamelde. De Noord-Hollander kijkt het liefst vooruit. Elke seizoenstart lonken er weer nieuwe kansen op succes. Het zijn uitdagingen waarvoor De Boer leeft. Wellicht zet de regerend landskampioen vanavond de eerste succesvolle stap richting weer een nieuwe landstitel, nummer 33 in de clubgeschiedenis. De Boer gaat vooraf gaand aan het treffen met Roda JC uit van eigen kracht. Wat dat betreft is alles helemaal bij het oude gebleven. 'Roda JC wil weer naar de subtop. Ze zijn afgelopen seizoen met de hakken over de sloot in de Eredivisie gebleven. Het is afwachten hoe hun nieuwe spelers zich hebben aangepast. Uiteindelijk moetje thuis winnen van RodaJC. In de ArenA moeten we alles winnen. Altijd.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 16