Toch wordt de club in 1990 weer lands kampioen. Leo Beenhakker is de trai ner die daar met zijn spelers in slaagt. Dennis Bergkamp, Bryan Roy en Frank de Boer zijn enkele van de jonge, maar zeer talentvolle spelers in de selectie van Beenhakker. In 1995 lukt opnieuw (bijna) alles. Nie mand kan Ajax in die tijd verslaan. In Wenen winnen de Amsterdammers - met spelers als Ronald en Frank de Boer, Edwin van der Sar, Jari Litmanen en Finidi in de gelederen - de Champions Leaguefinale van AC Milan. Invaller Pa trick Kluivert (op dat moment 18 jaar oud) neemt vlak voor tijd het enige doelpunt voor zijn rekening. Ajax legt daarmee eindelijk weer eens beslag op de belang rijkste Europa Cup. Later dat jaar wordt Ajax in Tokio ook nog eens wereldkam pioen. Het Braziliaanse Gremio wordt na strafschoppen verslagen. Aanvoerder Danny Blind schiet de laatste penalty knap voorbij de keeper van Gremio. De tweede wereldbeker kan in de Amster damse prijzenkast worden bijgezet. Eer der veroverde Ajax de wereldbeker ook al in 1972. Een jaar na het winnen van de Champions League neemt Ajax in 1996 afscheid van stadion De Meer. De club verhuist naar de veel grotere Amsterdam ArenA. Na 62 jaar wordt het oude ver trouwde Ajax-stadion de Meer verlaten. Naast het stadion verandert halverwege de jaren negentig ook het huis van de wereldberoemde jeugdopleiding van Ajax. De opleiding verhuist van Voorland naar de Toekomst. Hier zie je de Ajacie- den van de toekomst aan het werk. We sley Sneijder, Urby Emanuelson, Rafael van der Vaart, Maarten Stekelenburg en Gregory van der Wiel behoren tot de vele spelers die zijn opgeleid op de Toekomst. Met Jol als trainer kent Ajax in seizoen 2009-2010 een goed jaar. Voor de acht tiende keer in de historie wint Ajax de 'zilveren dennenappel'. De uitstekende prestaties waren veelbelovend voor het nieuwe seizoen 2010-2011. Maar op 6 december 2010neemt Frank de Boer het roer over van Martin Jol en onder zijn bezielende leiding onttroont Ajax in de slotwedstrijd van het seizoen FC Twente als landskampioen en pakt zelf voor de dertigste keer in het bestaan de titel. On der leiding van De Boer breekt vervol gens een succesvol tijdperk aan. Na het behalen van de derde ster in 2011 wordt Ajax ook in 2012 en 2013 kampioen van Nederland. Daarmee voltooit Ajax de trilogie. Dankzij deze geweldige presta tie treedt De Boer in de voetsporen van Rinus Michels en Louis van Gaal. Ook zij slaagden er in het verleden in om als coach drie keer op rij kampioen te wor den met Ajax. De derde landstitel op rij brengt de 112-voudig international ook een mooie persoonlijke prijs. Hij wordt uitgeroepen tot Coach van het Jaar. Bron: www.ajax.nl 22 programmaboekje SDC Putten - AFC Ajax

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 22