ven keer afdelingskampioen en vijf keer landskampioen. Reynolds is ook in deze bloeiperiode de trainer. Uiteindelijk heeft de Engelsman 33 jaar de leiding over de Ajax-elftallen. Dankzij deze ongelofelijk lange periode is Reynolds daardoor nog steeds de (hoofd)trainer die het langst bij Ajax heeft gewerkt. Een van de vele hoogtepunten van de gouden jaren dertig is de bouw van het nieuwe Ajax-stadion 'De Meer.' De Amsterdammers beschik ken vanaf 1934 over een prachtig en voor die tijd modern nieuw stadion. In de jaren zestig wordt de weg geplaveid naar een nieuwe gouden periode. Rinus Michels is de trainer die de Ajacieden dit keer klaarstoomt voor een wereldwijde doorbraak. De Amsterdammer was eerst speler in Ajax 1Vanaf 1965 is hij trainer bij zijn club. In het veld is Johan Cruijff een van de leiders. Die combinatie werkt prima. Ajax draait al snel als een geoliede machine en is door geen tegenstander meer te stoppen! Of beter gezegd: door bijna niemand te stoppen... In 1969 be reikt Ajax als eerste Nederlandse club de finale van het Europa Cuptoernooi voor landskampioenen. Helaas wordt de finale verloren. In 1971,1972 en 1973 wint Ajax drie jaar achter elkaar de belangrijkste Europese beker.ln 1972 is Stefan Kovacs de opvolger van Michels. Ook onder trai ner Kovacs is Ajax heer en meester in Nederland én ver daarbuiten. Veel sco ren en de verdediging van Ajax is lange tijd niet te passeren. En als dat per on geluk toch een keer gebeurt, kunnen de Amsterdammers altijd nog rekenen op doelman Heinz Stuy. De keeper vestigt in 1971 een record door 1082 minuten (zo'n achttien uur!) geen doelpunt tegen te krijgen. De absolute spil van het onver slaanbare Ajax van de jaren zeventig is Johan Cruijff. Hij wordt uitgeroepen tot de beste Europese voetballer in 1971, 1973 en 1974. Met zijn onnavolgbare voetbal stijl wordt de illustere nummer 14 ook dé lieveling van het publiek. In 1981 keert Cruijff terug bij Ajax. Hij wordt als een verloren zoon binnenge haald. In eigen land worden in de periode 1981 tot en met 1987 drie landskampi oenschappen en drie KNVB bekers aan de prijzenkast toegevoegd. De doelpun tenmakers van Ajax zijn deze jaren de meest trefzekere aanvallers van heel Eu ropa. In zes jaar tijd worden er door Ajax maar liefst 628 doelpunten gemaakt; gemiddeld meer dan honderd treffers per jaar! Marco van Basten is in deze mooie periode een van Ajax' topschut ters. Als bekroning van deze jarenlange doelpuntenregen wint Ajax in 1987 de Europa Cup II. Spits Van Basten maakt in de finale in Athene het winnende doel punt. Aan het eind van de tachtiger jaren beleeft Ajax misschien wel de moeilijkste periode in de clubgeschiedenis. Tegen slagen zijn er zowel binnen als buiten het veld. programmaboekje SDC Putten - AFCAjax 21

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 21