periode konden laten lopen en kampioen zouden we niet meer worden. Dus heb ben we ons vol op de derde periode ge focust. Dat alles dan lukt is bijzonder. Er zijn drie clubs uit onze klasse (naast SDC Putten ook kampioen AZSV en Go Ahead Kampen) gepromoveerd en dat zegt iets over je klasse. Het is heel interessant geweest en dat wij op het eind de geluk kige winnaar zijn, is behaald op basis van een eenheid. Die aan het begin van het seizoen rondom het trainingskamp vorm begon te krijgen. Alles leek goed samen te vallen, want we hebben het ook nog met veel eigen jongens gedaan. Verschil vergeleken bij het begin is dat wij nu veel beter in de organisatie staan en veel min der doelpunten weggeven." Daarmee kwam alsnog de droom uit van de Ermeloosche trainer, die de vurige wens heeft om zich op hoofdklasseni veau te manifesteren. "Dat dit nu gelukt is, maakt het zeer bijzonder. Ik kan nu vorm gaan geven aan mijn ambitie om op hoofdklasseniveau trainer te zijn. Zowel voor de club als voor mij is het prachtig dat SDC Putten weer in de hoofdklasse mag gaan spelen. Voor de jongens is het prachtig om op zo'n jonge leeftijd al hoofdklasse te mogen spelen. We heb ben nu een jaar gewonnen en dat scheelt enorm in de ontwikkeling van die spelers. Iwan Bos, Wilbert Scheenstra, Richard Gooijer en Sven Onclin, de jongens die vorig jaar gedegradeerd zijn, hebben de schouders eronder gezet en zich knap gerehabiliteerd. Andere jongens die el ders op het tweede pan waren geraakt, zoals Rick van der Ree, Jeffrey van den Brink en Justin van Groen hebben een prachtige ontwikkeling doorgemaakt. Zij hebben deze kans met twee handen aangegrepen. Terwijl eigen jeugdspelers Rob Buter en Johan van den Brink heb ben laten zien dat er voldoende muziek in SDC Putten zit. Het is een absolute team prestatie geweest waar een ieder z'n rol in heeft gehad." Van Hunenstijn wil nu de volgende stap zetten met zijn groep. "We hebben een jaar gewonnen, doordat we afgelopen seizoen al zo'n goed niveau konden brengen. Volgend jaar ligt het niveau weer een stapje hoger. We hebben toch wel wat doorgeselecteerd, en er zijn aar dig wat nieuwe jongens bijgekomen, want 1 en 2 moeten van een hoger niveau zijn om de hoofdklasse aan te kunnen. En waarom zouden we niet in staat zijn ook in de hoofdklasse wedstrijden te winnen? We ambiëren een mooie plaats in het rechterrijtje." SDC Putten zal het wel zonder onder andere Klaas de Graaf moeten doen. De back was afgelopen seizoen volgens Van Hunenstijn 'de verpersoonlijking waar SDC Putten voor staat'. "Hij straalde op een goede en faire manier onverzette lijkheid uit. Dat wat het Puttense publiek graag ziet, wist hij gestalte te geven. Dat werkte zeer aanstekelijk op de rest van de groep en dan ga je wedstrijden winnen." programmaboekje SDC Putten - AFC Ajax 15

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 15