De Boer: 'We gaan er geen circus van maken' DE TRAINER Trainer Frank de Boer behaalde met Ajax de derde landstitel in drie jaar. Afgelopen zon dag en maandag werd dat uitgebreid gevierd. Na een vrije dag op dinsdag, werd de voorbereiding op Groningen-Ajax op woensdag opgepakt zoals gebruikelijk. "Met een regulier programma als voorbereiding," aldus de Ajax-coach. De Boer vindt de titel van dit jaar het resultaat van een constante teamprestatie. "Maar de mooiste was die van twee jaar geleden. De club snakte na jaren weer naar een titel. Het was de der tigste. Twente als tegenstander, die ook kampioen konden worden. En met een sfeer in het stadion die denk ik nooit meer te evenaren is. Maar ik vind dat je van elke prijs die je wint, moet genieten. Daar werk je het hele jaar hard voor en het blijft bijzon der." HULDIGING Deze keer werd feest gevierd nabij de ArenA. "Twee jaar geleden hadden we de huldiging aansluitend op het Museumplein. Was ook fantastisch. Ik kan het meest genieten van de spelers, hoe zij het vieren. En dan maakt het mij niet uit of dat in de kleedkamer is, op een podium bij de huldiging of na afloop van de wedstrijd op het veld." Begin mei 1994 speelde Ajax - met De Boer als spe ler - ook eens vlak na een kampioenschap tegen Groningen, dat toen met 0-2 wist te winnen. "Dat was een wedstrijd in De Meer, waarbij spelers en supporters afscheid namen van Stefan Pettersson. We hadden enkele dagen daarvoor de titel gewon nen en dat zal een rol hebben gespeeld. Ik kan me namelijk uit die jaren weinig wedstrijden herinneren die we thuis verloren." Over tegenstander FC Groningen anno 2013 zegt De Boer: "Het is het cliché van een wedstrijd winnen en dan in een flow komen. Dat hebben we eerst met Heerenveen gezien en daarna ook met FC Gronin gen. Groningen heeft een goeie serie neergezet en ik vind ook dat ze beter zijn gaan spelen in vergelijking met onze onderlinge duels in december." WIJZIGINGEN Of er wijzigingen in de basisopstelling te verwachten zullen zijn, kon De Boer op voorhand nog niette zeg gen. "Mensen die mij kennen, weten dat ik in elk geval wil winnen. We gaan er geen circus van maken omdat we al kampioen zijn. Daarom bena druk ik ook dat vanaf woensdag de voorbereiding normaal was, niet anders dan bij andere wedstrijden dit seizoen." WWW.FCGRONINGEN.nl RTj'FCGRONINGEN JjqJ @FCGRONINGEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2013 | | pagina 7